Likviditet
Sterk3,89
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 819 904 502 · Aksjeselskap · Konkurs · Gamle Forusveien 1, 4031, STAVANGER · STAVANGER · 41.000 – Oppføring av bygninger
DRØMMEHUS AS er et aksjeselskap registrert i STAVANGER siden 2017. Organisasjonsnummeret er 819 904 502, og virksomheten er registrert innen oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Virksomheten er registrert som konkurs. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 07:52
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
3,89
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−21,2 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
3,5 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
⚠ Registrert konkurs
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Oppføring av bygninger(hovednæring)
F Bygge- og anleggsvirksomhet › 41 Oppføring av bygninger › 41.0 Oppføring av bygninger › 41.00 Oppføring av bygninger
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Bygging av fullstendige bolig- eller næringsbygg, samt tilbygging, påbygging og ombygging. Det er mulig å sette bort deler av eller hele byggeprosessen til underentreprenør. Hvis bare spesialiserte deler av byggeprosessen blir utført, klassifiseres aktiviteten i næring 43. Oppføring av alle typer bygninger; boligbygg, bygninger for industriproduksjon, f.eks. fabrikker og verksteder, sykehus, skoler og kontorbygninger, hoteller, butikker, kjøpesentre og restauranter, bygninger på flyplasser, innendørs idrettsanlegg, parkeringshus, herunder underjordiske parkeringshus, lagerbygninger, religiøse bygninger. Oppføring av prefabrikkerte bygninger som krever montering på stedet. Omfatter også: Fullstendig ombygging eller renovering av eksisterende bolig- eller næringsbygg som krever flere spesialiserte byggeaktiviteter. Bygging av bygg som holdes oppe av lufttrykk, f.eks. luftkupler (air domes). Ekskluderer: Bygging av industrianlegg, bortsett fra bygninger, grupperes under 42.99 Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted. Utvikling av byggeprosjekter grupperes under 68.12 Utvikling og salg av byggeprosjekter. Arkitekt- og ingeniøraktiviteter grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet. Prosjektledelse for byggevirksomhet grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Tømrertjenester.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
3,89
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−21,2 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
3,5 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 186 900 | 740 844 | 9 119 | |
| Driftsresultat | −1 309 809 | −539 724 | −3 096 | |
| Resultat før skatt | −1 365 095 | −543 704 | −3 096 | |
| Årsresultat | −599 523 | −543 704 | −3 096 | |
| Sum eiendeler | 5 773 516 | 2 278 763 | 9 841 | |
| Egenkapital | 201 780 | −2 084 778 | −1 541 074 | |
| Gjeld | 5 571 736 | 4 363 541 | 1 550 915 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 6 186 900 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 7 496 710 NOK |
| Driftsresultat | −1 309 809 NOK |
| Sum finanskostnader | 55 286 NOK |
| Netto finans | −55 286 NOK |
| Resultat før skatt | −1 365 095 NOK |
| Årsresultat | −599 523 NOK |
| Sum anleggsmidler | 815 499 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 4 958 017 NOK |
| Sum eiendeler | 5 773 516 NOK |
| Innskutt egenkapital | 201 780 NOK |
|---|---|
| Sum egenkapital | 201 780 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 1 274 239 NOK |
| Langsiktig gjeld | 4 297 497 NOK |
| Sum gjeld | 5 571 736 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 773 516 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 740 844 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 280 568 NOK |
| Driftsresultat | −539 724 NOK |
| Sum finansinntekter | 5 NOK |
| Sum finanskostnader | 3 984 NOK |
| Netto finans | −3 979 NOK |
| Resultat før skatt | −543 704 NOK |
| Årsresultat | −543 704 NOK |
| Sum anleggsmidler | 1 111 699 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 1 167 064 NOK |
| Sum eiendeler | 2 278 763 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −2 114 778 NOK |
| Sum egenkapital | −2 084 778 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 496 277 NOK |
| Langsiktig gjeld | 3 867 264 NOK |
| Sum gjeld | 4 363 541 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 278 763 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 9 119 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 12 215 NOK |
| Driftsresultat | −3 096 NOK |
| Resultat før skatt | −3 096 NOK |
| Årsresultat | −3 096 NOK |
| Sum anleggsmidler | 0 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 9 841 NOK |
| Sum eiendeler | 9 841 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −1 571 074 NOK |
| Sum egenkapital | −1 541 074 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 1 550 915 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 1 550 915 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 841 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | 735,1 % | 8 024,2 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | −21,2 % | −72,9 % | −34 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | −22,1 % | −73,4 % | −34 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 3,5 % | −91,5 % | −15 659,7 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 3,89 | 2,35 | 0,01 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 27,61 | −2,09 | −1,01 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | −22,7 % | −23,7 % | – |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | −297,1 % | 26,1 % | 0,2 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
DRØMMEHUS AS
STAVANGER · 13 ansatte
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| DRØMMEHUS ASOppføring av bygninger | 919 929 960 | STAVANGER | 13 |
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Registrerte endringer
Vi viser endringer fra Brønnøysundregistrenes endringslogg fra neste registrerte endring.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:52
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:52
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:52
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:52
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:52
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:52
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.