Likviditet
Svak0
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 832 291 412 · Aksjeselskap · Under avvikling · Oldtidsveien 703, 1747, SKJEBERG · SARPSBORG · 20.300 – Produksjon av maling, lakk og lignende ytterbelegg, trykkfarger og tetningsmidler
BERGVERKSGRUPPEN AS er et aksjeselskap registrert i SARPSBORG siden 1982. Organisasjonsnummeret er 832 291 412, og virksomheten er registrert innen produksjon av maling, lakk og lignende ytterbelegg, trykkfarger og tetningsmidler (næringskode 20.300). Virksomheten er registrert under avvikling. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 07:08
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
0
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
–
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
−110,3 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
⚠ Under avvikling
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Produksjon av maling, lakk og lignende ytterbelegg, trykkfarger og tetningsmidler(hovednæring)
C Industri › 20 Produksjon av kjemikalier og kjemiske produkter › 20.3 Produksjon av maling, lakk og lignende ytterbelegg, trykkfarger og tetningsmidler › 20.30 Produksjon av maling og lakk, trykkfarger og tetningsmidler
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Produksjon av maling og lakk, emalje eller ferniss. Produksjon av bearbeidede pigmenter og midler til farging. Produksjon av emaljer, glasurer og lignende preparater. Produksjon av tetningsmidler. Produksjon av fugekitt og lignende ikke-ildfaste fyllmaterialer eller preparater til overflatebehandling. Produksjon av sammensatte organiske løsningsmidler og tynnere. Produksjon av ferdige malings- eller lakkfjernere. Produksjon av trykkfarger. Ekskluderer: Produksjon av fargestoffer og pigmenter grupperes under 20.12 Produksjon av fargestoffer og pigmenter. Produksjon av skrive- og tegneblekk grupperes under 20.59 Produksjon av andre kjemiske produkter ikke nevnt annet sted.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Produksjonsvirksomhet og foredlingsvirksomhet, særlig av trelast handel og agenturvirksomhet, samt alt hva som dermed står i forbindelse. Selskapet kan også erverve fast eiendom og delta i andre selskaper.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
0
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
–
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
−110,3 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | −3 842 | 1 647 030 | |
| Driftsresultat | −8 791 799 | −464 009 | 1 323 078 | |
| Resultat før skatt | −13 049 299 | −89 537 | 942 329 | |
| Årsresultat | −13 049 299 | −157 409 | 735 017 | |
| Sum eiendeler | 11 879 294 | 10 800 937 | 34 892 033 | |
| Egenkapital | −13 106 708 | −57 410 | 100 000 | |
| Gjeld | 24 986 002 | 10 858 347 | 34 792 034 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 0 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 8 791 799 NOK |
| Driftsresultat | −8 791 799 NOK |
| Sum finansinntekter | 0 NOK |
| Sum finanskostnader | 4 257 500 NOK |
| Netto finans | −4 257 500 NOK |
| Resultat før skatt | −13 049 299 NOK |
| Årsresultat | −13 049 299 NOK |
| Sum anleggsmidler | 11 879 254 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 40 NOK |
| Sum eiendeler | 11 879 294 NOK |
| Innskutt egenkapital | 100 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −13 206 708 NOK |
| Sum egenkapital | −13 106 708 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 67 872 NOK |
| Langsiktig gjeld | 24 918 130 NOK |
| Sum gjeld | 24 986 002 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 879 294 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | −3 842 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 460 167 NOK |
| Driftsresultat | −464 009 NOK |
| Sum finansinntekter | 398 094 NOK |
| Sum finanskostnader | 23 623 NOK |
| Netto finans | 374 471 NOK |
| Resultat før skatt | −89 537 NOK |
| Årsresultat | −157 409 NOK |
| Sum anleggsmidler | 2 560 486 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 8 240 451 NOK |
| Sum eiendeler | 10 800 937 NOK |
| Innskutt egenkapital | 100 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −157 410 NOK |
| Sum egenkapital | −57 410 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 10 858 347 NOK |
| Sum gjeld | 10 858 347 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 800 937 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 1 647 030 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 323 952 NOK |
| Driftsresultat | 1 323 078 NOK |
| Sum finansinntekter | 12 339 NOK |
| Sum finanskostnader | 393 087 NOK |
| Netto finans | −380 749 NOK |
| Resultat før skatt | 942 329 NOK |
| Årsresultat | 735 017 NOK |
| Sum anleggsmidler | 2 649 805 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 32 242 228 NOK |
| Sum eiendeler | 34 892 033 NOK |
| Innskutt egenkapital | 1 676 708 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −1 576 708 NOK |
| Sum egenkapital | 100 000 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 34 792 034 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 34 792 034 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 34 892 033 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | −100 % | −100,2 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | – | 12 077,3 % | 80,3 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | – | 2 330,5 % | 57,2 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | −110,3 % | −0,5 % | 0,3 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 0 | 0,76 | 0,93 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | −1,91 | −189,14 | 347,92 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | −74 % | −0,6 % | 3,8 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 99,6 % | 274,2 % | 735 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
BERGVERKSGRUPPEN AS
SKJEBERG
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| BERGVERKSGRUPPEN ASProduksjon av maling, lakk og lignende ytterbelegg, trykkfarger og tetningsmidler | 974 095 637 | SKJEBERG | – |
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Registrerte endringer
Vi viser endringer fra Brønnøysundregistrenes endringslogg fra neste registrerte endring.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:08
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:08
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:08
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:08
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:08
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 07:08
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.