Likviditet
Følg med1,16
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 911 640 260 · Aksjeselskap · Konkurs · Gamle Forusveien 1, 4031, STAVANGER · STAVANGER · 68.120 – Utvikling og salg av byggeprosjekter
M2 TOMTEUTVIKLING AS er et aksjeselskap registrert i STAVANGER siden 2013. Organisasjonsnummeret er 911 640 260, og virksomheten er registrert innen utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Virksomheten er registrert som konkurs. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 19:47
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
1,16
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
2,3 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
12,1 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
⚠ Registrert konkurs
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Utvikling og salg av byggeprosjekter(hovednæring)
M Eiendomsvirksomhet › 68 Eiendomsvirksomhet › 68.1 Eiendomsvirksomhet tilknyttet egen fast eiendom og utvikling av byggeprosjekter › 68.12 Utvikling og salg av byggeprosjekter
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Utvikling av byggeprosjekter for egne boliger og andre bygninger som ikke brukes til beboelse eller utvikling av andre anlegg ved å samle de økonomiske, tekniske og fysiske midlene som skal til for å gjennomføre byggeprosjektene for senere salg. Deling av fast eiendom i parseller og i tillegg utførelse av forberedende arbeid på eiendommen for klargjøring til bygging for senere salg. Omfatter også: Videreutvikling av byggeprosjekter for egne boliger og andre bygninger som ikke brukes til beboelse eller videreutvikling av andre anlegg for å gjennomføre byggeprosjektene for senere salg. Boligbyggelag. Ekskluderer: Bygging av boliger og andre bygninger som ikke brukes til beboelse grupperes under næring 41 Oppføring av bygninger. Fullstendig ombygging eller renovering av eksisterende boliger eller andre bygg som involverer flere spesialiserte byggeaktiviteter grupperes under næring 41 Oppføring av bygninger. Maling og glassarbeid som del av vedlikehold grupperes under 43.34 Maler- og glassarbeid. Anleggsarbeid på eiendommen for klargjøring til bygging og tilhørende byggingsarbeid grupperes under næringshovedområde F Bygge- og anleggsvirksomhet. Utvikling av byggeprosjekter for egen regning, dvs. for senere utleie av eiendom, grupperes under 68.20 Utleie av egen eller leid fast eiendom. Arkitektvirksomhet og byggeteknisk konsulentvirksomhet grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet. Levering av prosjektledelsestjenester innenfor arkitektvirksomhet eller ingeniørvirksomhet for byggeprosjekter grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Kjøp, salg og utleie av eiendom. Eiendomsrådgivning. Eiendomsforvaltning.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
1,16
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
2,3 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
12,1 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 144 818 803 | 148 406 356 | 81 031 955 | |
| Driftsresultat | 3 307 251 | 8 462 245 | 1 479 960 | |
| Resultat før skatt | 2 925 866 | 8 248 726 | 950 491 | |
| Årsresultat | 2 350 464 | 6 431 806 | 741 383 | |
| Sum eiendeler | 54 114 512 | 41 472 836 | 18 620 260 | |
| Egenkapital | 6 543 578 | 7 079 195 | 1 847 389 | |
| Gjeld | 47 570 934 | 34 393 642 | 16 772 871 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 144 818 803 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 141 511 552 NOK |
| Driftsresultat | 3 307 251 NOK |
| Sum finansinntekter | 334 788 NOK |
| Sum finanskostnader | 716 173 NOK |
| Netto finans | −381 385 NOK |
| Resultat før skatt | 2 925 866 NOK |
| Årsresultat | 2 350 464 NOK |
| Sum anleggsmidler | 857 200 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 53 257 312 NOK |
| Sum eiendeler | 54 114 512 NOK |
| Innskutt egenkapital | 600 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 5 943 578 NOK |
| Sum egenkapital | 6 543 578 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 45 778 739 NOK |
| Langsiktig gjeld | 1 792 195 NOK |
| Sum gjeld | 47 570 934 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 54 114 512 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 148 406 356 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 139 944 111 NOK |
| Driftsresultat | 8 462 245 NOK |
| Sum finansinntekter | 115 710 NOK |
| Sum finanskostnader | 329 229 NOK |
| Netto finans | −213 519 NOK |
| Resultat før skatt | 8 248 726 NOK |
| Årsresultat | 6 431 806 NOK |
| Sum anleggsmidler | 1 437 958 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 40 034 878 NOK |
| Sum eiendeler | 41 472 836 NOK |
| Innskutt egenkapital | 600 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 6 479 195 NOK |
| Sum egenkapital | 7 079 195 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 30 258 903 NOK |
| Langsiktig gjeld | 4 134 738 NOK |
| Sum gjeld | 34 393 642 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 41 472 836 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 81 031 955 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 79 551 995 NOK |
| Driftsresultat | 1 479 960 NOK |
| Sum finansinntekter | 69 316 NOK |
| Sum finanskostnader | 598 785 NOK |
| Netto finans | −529 469 NOK |
| Resultat før skatt | 950 491 NOK |
| Årsresultat | 741 383 NOK |
| Sum anleggsmidler | 559 688 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 18 060 572 NOK |
| Sum eiendeler | 18 620 260 NOK |
| Innskutt egenkapital | 600 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 1 247 389 NOK |
| Sum egenkapital | 1 847 389 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 11 583 961 NOK |
| Langsiktig gjeld | 5 188 910 NOK |
| Sum gjeld | 16 772 871 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 620 260 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | −2,4 % | 83,1 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | 2,3 % | 5,7 % | 1,8 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | 2 % | 5,6 % | 1,2 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 12,1 % | 17,1 % | 9,9 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 1,16 | 1,32 | 1,56 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 7,27 | 4,86 | 9,08 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | 6,7 % | 20,7 % | 8,3 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 35,9 % | 90,9 % | 40,1 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
M2 TOMTEUTVIKLING AS
STAVANGER
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| M2 TOMTEUTVIKLING ASUtvikling og salg av byggeprosjekter | 811 646 202 | STAVANGER | – |
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Registrerte endringer
Vi viser endringer fra Brønnøysundregistrenes endringslogg fra neste registrerte endring.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:47
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:47
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:47
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:47
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:47
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:47
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.