Likviditet
Sterk11,34
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 911 894 300 · Aksjeselskap · Under avvikling · Tunveien 2, 1475, FINSTADJORDET · LØRENSKOG · 41.000 – Oppføring av bygninger
FOLLO HOLDING AS er et aksjeselskap registrert i LØRENSKOG siden 2013. Organisasjonsnummeret er 911 894 300, og virksomheten er registrert innen oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Virksomheten er registrert under avvikling. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2023, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 7. november 2026 kl. 13:59
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2023) og registerdata.
11,34
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
–
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
91,9 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
⚠ Under avvikling
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Oppføring av bygninger(hovednæring)
F Bygge- og anleggsvirksomhet › 41 Oppføring av bygninger › 41.0 Oppføring av bygninger › 41.00 Oppføring av bygninger
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Bygging av fullstendige bolig- eller næringsbygg, samt tilbygging, påbygging og ombygging. Det er mulig å sette bort deler av eller hele byggeprosessen til underentreprenør. Hvis bare spesialiserte deler av byggeprosessen blir utført, klassifiseres aktiviteten i næring 43. Oppføring av alle typer bygninger; boligbygg, bygninger for industriproduksjon, f.eks. fabrikker og verksteder, sykehus, skoler og kontorbygninger, hoteller, butikker, kjøpesentre og restauranter, bygninger på flyplasser, innendørs idrettsanlegg, parkeringshus, herunder underjordiske parkeringshus, lagerbygninger, religiøse bygninger. Oppføring av prefabrikkerte bygninger som krever montering på stedet. Omfatter også: Fullstendig ombygging eller renovering av eksisterende bolig- eller næringsbygg som krever flere spesialiserte byggeaktiviteter. Bygging av bygg som holdes oppe av lufttrykk, f.eks. luftkupler (air domes). Ekskluderer: Bygging av industrianlegg, bortsett fra bygninger, grupperes under 42.99 Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted. Utvikling av byggeprosjekter grupperes under 68.12 Utvikling og salg av byggeprosjekter. Arkitekt- og ingeniøraktiviteter grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet. Prosjektledelse for byggevirksomhet grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Investeringsvirksomhet med aksjer og fast eiendom samt annen økonomisk virksomhet.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2023 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
11,34
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
–
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
91,9 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2023 | 2022 | 2021 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | – | – | – | Ikke nok historikk |
| Driftsresultat | −19 144 | −17 206 | −25 764 | |
| Resultat før skatt | −17 273 | −38 970 | 94 396 | |
| Årsresultat | −17 273 | −38 970 | 94 396 | |
| Sum eiendeler | 349 050 | 366 323 | 405 293 | |
| Egenkapital | 320 925 | 338 198 | 377 168 | |
| Gjeld | 28 125 | 28 125 | 28 125 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftskostnader | 19 144 NOK |
|---|---|
| Driftsresultat | −19 144 NOK |
| Sum finansinntekter | 21 711 NOK |
| Sum finanskostnader | 19 840 NOK |
| Netto finans | 1 871 NOK |
| Resultat før skatt | −17 273 NOK |
| Årsresultat | −17 273 NOK |
| Sum anleggsmidler | 30 000 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 319 050 NOK |
| Sum eiendeler | 349 050 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 290 925 NOK |
| Sum egenkapital | 320 925 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 28 125 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 28 125 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 349 050 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2022-01-01 til 2022-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftskostnader | 17 206 NOK |
|---|---|
| Driftsresultat | −17 206 NOK |
| Sum finansinntekter | 1 009 NOK |
| Sum finanskostnader | 22 773 NOK |
| Netto finans | −21 764 NOK |
| Resultat før skatt | −38 970 NOK |
| Årsresultat | −38 970 NOK |
| Sum anleggsmidler | 61 003 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 305 320 NOK |
| Sum eiendeler | 366 323 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 308 198 NOK |
| Sum egenkapital | 338 198 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 28 125 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 28 125 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 366 323 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2021-01-01 til 2021-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftskostnader | 25 764 NOK |
|---|---|
| Driftsresultat | −25 764 NOK |
| Sum finansinntekter | 149 560 NOK |
| Sum finanskostnader | 29 400 NOK |
| Netto finans | 120 160 NOK |
| Resultat før skatt | 94 396 NOK |
| Årsresultat | 94 396 NOK |
| Sum anleggsmidler | 46 295 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 358 998 NOK |
| Sum eiendeler | 405 293 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 347 168 NOK |
| Sum egenkapital | 377 168 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 28 125 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 28 125 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 405 293 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 91,9 % | 92,3 % | 93,1 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 11,34 | 10,86 | 12,76 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 0,09 | 0,08 | 0,07 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | 0,7 % | −4,4 % | 30,5 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | −5,4 % | −11,5 % | 25 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Virksomheten har ingen registrerte underenheter i Enhetsregisteret.
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Registrerte endringer
Vi viser endringer fra Brønnøysundregistrenes endringslogg fra neste registrerte endring.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 7. november 2026 kl. 13:59
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 7. november 2026 kl. 13:59
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 7. november 2026 kl. 13:59
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 7. november 2026 kl. 13:59
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 7. november 2026 kl. 13:59
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 7. november 2026 kl. 13:59
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.