Likviditet
Sterk3,17
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 914 385 083 · Aksjeselskap · Konkurs · Torperåsveien 74, 1852, MYSEN · INDRE ØSTFOLD · 08.120 – Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
MR. PUKK ØST AS er et aksjeselskap registrert i INDRE ØSTFOLD siden 1962. Organisasjonsnummeret er 914 385 083, og virksomheten er registrert innen utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin (næringskode 08.120). Virksomheten er registrert som konkurs. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2024, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 06:23
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2024) og registerdata.
3,17
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−23,5 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
9,8 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
⚠ Registrert konkurs
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Bransje
Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin(hovednæring)
B Bergverksdrift og utvinning › 08 Bryting og bergverksdrift ellers › 08.1 Bryting av stein, utvinning av sand og leire › 08.12 Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Inkluderer: Omfatter utvinning og oppmudring av industrisand, byggesand og grus, bryting og knusing av grus, utvinning av sand, leire, ildfast leire og kaolin Ekskluderer: Utvinning av bituminøs sand grupperes under: 06.10 Utvinning av råolje
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Utvinning og produksjon av grus, singel og pukk og omsetning av slike og tilknyttede produkter.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2024 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
3,17
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−23,5 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
9,8 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2024 | 2023 | 2022 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 392 690 | 23 409 766 | 16 112 803 | |
| Driftsresultat | −6 680 865 | 2 855 442 | 410 173 | |
| Resultat før skatt | −9 412 177 | 1 554 984 | −436 530 | |
| Årsresultat | −8 769 680 | 1 212 887 | −340 909 | |
| Sum eiendeler | 54 406 588 | 65 716 587 | 40 346 499 | |
| Egenkapital | 5 347 385 | 14 303 464 | 14 328 487 | |
| Gjeld | 49 059 202 | 51 413 123 | 26 018 012 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 28 392 690 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 35 073 555 NOK |
| Driftsresultat | −6 680 865 NOK |
| Sum finansinntekter | 19 968 NOK |
| Sum finanskostnader | 2 751 280 NOK |
| Netto finans | −2 731 312 NOK |
| Resultat før skatt | −9 412 177 NOK |
| Årsresultat | −8 769 680 NOK |
| Sum anleggsmidler | 29 167 441 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 25 239 147 NOK |
| Sum eiendeler | 54 406 588 NOK |
| Innskutt egenkapital | 5 347 385 NOK |
|---|---|
| Sum egenkapital | 5 347 385 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 7 972 151 NOK |
| Langsiktig gjeld | 41 087 051 NOK |
| Sum gjeld | 49 059 202 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 54 406 588 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 23 409 766 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 20 554 324 NOK |
| Driftsresultat | 2 855 442 NOK |
| Sum finansinntekter | 232 039 NOK |
| Sum finanskostnader | 1 532 497 NOK |
| Netto finans | −1 300 458 NOK |
| Resultat før skatt | 1 554 984 NOK |
| Årsresultat | 1 212 887 NOK |
| Sum anleggsmidler | 31 961 082 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 33 755 505 NOK |
| Sum eiendeler | 65 716 587 NOK |
| Innskutt egenkapital | 6 226 685 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 8 076 779 NOK |
| Sum egenkapital | 14 303 464 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 29 462 242 NOK |
| Langsiktig gjeld | 21 950 881 NOK |
| Sum gjeld | 51 413 123 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 65 716 587 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2022-01-01 til 2022-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 16 112 803 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 15 702 630 NOK |
| Driftsresultat | 410 173 NOK |
| Sum finansinntekter | 5 619 NOK |
| Sum finanskostnader | 852 321 NOK |
| Netto finans | −846 702 NOK |
| Resultat før skatt | −436 530 NOK |
| Årsresultat | −340 909 NOK |
| Sum anleggsmidler | 15 919 702 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 24 426 797 NOK |
| Sum eiendeler | 40 346 499 NOK |
| Innskutt egenkapital | 6 226 685 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 8 101 802 NOK |
| Sum egenkapital | 14 328 487 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 5 732 409 NOK |
| Langsiktig gjeld | 20 285 603 NOK |
| Sum gjeld | 26 018 012 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 40 346 499 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | 21,3 % | 45,3 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | −23,5 % | 12,2 % | 2,5 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | −33,2 % | 6,6 % | −2,7 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 9,8 % | 21,8 % | 35,5 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 3,17 | 1,15 | 4,26 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 9,17 | 3,59 | 1,82 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | −12,2 % | 4,7 % | 1 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | −164 % | 8,5 % | −2,4 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
MR PUKK ØST AS AVD KONTOR
MYSEN · 8 ansatte
MR PUKK ØST AS AVD PUKKVERK
MYSEN
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| MR PUKK ØST AS AVD KONTORUtvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin | 973 074 075 | MYSEN | 8 |
| MR PUKK ØST AS AVD PUKKVERKUtvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin | 973 074 067 | MYSEN | – |
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Registrerte endringer
Vi viser endringer fra Brønnøysundregistrenes endringslogg fra neste registrerte endring.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:23
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:23
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:23
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:23
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:23
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:23
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.