Likviditet
Svak0,15
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 916 821 611 · Aksjeselskap · Konkurs · Skrevegen 159, 5541, KOLNES · KARMØY · 43.340 – Maler- og glassarbeid
FINTHUS HÅNDVERK AS er et aksjeselskap registrert i KARMØY siden 2016. Organisasjonsnummeret er 916 821 611, og virksomheten er registrert innen maler- og glassarbeid (næringskode 43.340). Virksomheten er registrert som konkurs. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 15:53
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
0,15
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−40,5 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
−586,7 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
⚠ Registrert konkurs
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Maler- og glassarbeid(hovednæring)
F Bygge- og anleggsvirksomhet › 43 Spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet › 43.3 Ferdiggjøring av bygninger › 43.34 Maler- og glassarbeid
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Innvendig og utvendig maling av bygninger. Maling av andre byggverk. Montering av glass, speil osv. Omfatter også: Maling eller lakkering av metaller på bygninger og andre byggverk. Ekskluderer: Tetting av tak grupperes under 43.41 Takarbeid. Montering av vinduer grupperes under 43.32 Snekkerarbeid. Veimerking og annen markering grupperes under 43.50 Spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Tjenester innen maling og vedlikehold og utleie av personell onshore/offshore, samt andre tjenester som naturlig hører sammen med dette. I tillegg skal selskapet importere varer for videresalg og gjøre finansielle plasseringer i eiendomsmarkedet.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
0,15
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−40,5 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
−586,7 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 310 576 | 1 786 718 | 880 826 | |
| Driftsresultat | −530 336 | 240 731 | −196 015 | |
| Resultat før skatt | −538 678 | 235 422 | −196 008 | |
| Årsresultat | −538 678 | 185 520 | −196 008 | |
| Sum eiendeler | 133 609 | 445 535 | 65 094 | |
| Egenkapital | −783 904 | −245 227 | −430 746 | |
| Gjeld | 917 513 | 690 761 | 495 840 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 1 310 576 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 840 912 NOK |
| Driftsresultat | −530 336 NOK |
| Sum finansinntekter | 16 NOK |
| Sum finanskostnader | 8 358 NOK |
| Netto finans | −8 342 NOK |
| Resultat før skatt | −538 678 NOK |
| Årsresultat | −538 678 NOK |
| Sum anleggsmidler | 5 000 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 128 609 NOK |
| Sum eiendeler | 133 609 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −813 904 NOK |
| Sum egenkapital | −783 904 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 847 310 NOK |
| Langsiktig gjeld | 70 203 NOK |
| Sum gjeld | 917 513 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 133 609 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 1 786 718 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 545 987 NOK |
| Driftsresultat | 240 731 NOK |
| Sum finansinntekter | 19 NOK |
| Sum finanskostnader | 5 328 NOK |
| Netto finans | −5 309 NOK |
| Resultat før skatt | 235 422 NOK |
| Årsresultat | 185 520 NOK |
| Sum anleggsmidler | 0 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 445 535 NOK |
| Sum eiendeler | 445 535 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −275 227 NOK |
| Sum egenkapital | −245 227 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 690 761 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 690 761 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 445 535 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 880 826 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 076 841 NOK |
| Driftsresultat | −196 015 NOK |
| Sum finansinntekter | 7 NOK |
| Netto finans | 7 NOK |
| Resultat før skatt | −196 008 NOK |
| Årsresultat | −196 008 NOK |
| Sum anleggsmidler | 0 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 65 094 NOK |
| Sum eiendeler | 65 094 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −460 746 NOK |
| Sum egenkapital | −430 746 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 495 840 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 495 840 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 65 094 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | −26,6 % | 102,8 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | −40,5 % | 13,5 % | −22,3 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | −41,1 % | 13,2 % | −22,3 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | −586,7 % | −55 % | −661,7 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 0,15 | 0,64 | 0,13 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | −1,17 | −2,82 | −1,15 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | −396,9 % | 54 % | – |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 68,7 % | −75,7 % | 45,5 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
FINTHUS HÅNDVERK AS
KOLNES
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| FINTHUS HÅNDVERK ASMaler- og glassarbeid | 916 837 712 | KOLNES | – |
Registerdata
Hentet fra Brønnøysundregistrenes offisielle endringslogg. Hver linje viser hva som ble endret, forrige verdi, ny verdi og når endringen skjedde.
30. oktober 2026 kl. 00:00
Konkurs
Før: Nei
Etter: Ja
30. oktober 2026 kl. 00:00
Registrert i Merverdiavgiftsregisteret
Før: Ja
Etter: Nei
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:54
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:54
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:54
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:53
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:54
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:54
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.