Likviditet
Følg med1,05
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 930 047 198 · Aksjeselskap · Aktiv · Grenseveien 21, 4313, SANDNES · SANDNES · 69.202 – Regnskapsføring og bokføring
RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS er et aksjeselskap registrert i SANDNES siden 2022. Organisasjonsnummeret er 930 047 198, og virksomheten er registrert innen regnskapsføring og bokføring (næringskode 69.202). Virksomheten er registrert som aktiv og har 18 registrerte ansatte. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 05:57
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
1,05
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
28 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
5,4 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Regnskapsføring og bokføring(hovednæring)
M Eiendomsvirksomhet › 69 Juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting › 69.2 Regnskap, revisjon og skatterådgivning › 69.20 Regnskap, revisjon og skatterådgivning
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Bokføring av selskapers eller andres kommersielle transaksjoner. Bokføringsaktiviteter i forbindelse med årsregnskaper og føring av lønn mv. Faktureringstjenester. Ekskluderer: Publisering av regnskapsprogramvare grupperes under 58.29 Utgivelse av annen programvare. Programmering av regnskapsprogramvare grupperes under 62.10 Dataprogrammeringstjenester. Administrativ rådgivning om regnskapssystemer, budsjettmessige kontrollprosedyrer grupperes under 70.20 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning. Innkreving av ubetalte regninger grupperes under 82.91 Inkasso- og kredittopplysningsvirksomhet.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Økonomisk rådgivning og føring av regnskap for andre, konsulenttjenester, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
1,05
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
28 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
5,4 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 25 074 050 | 13 616 292 | 1 654 363 | |
| Driftsresultat | 7 021 341 | 3 260 365 | −284 473 | |
| Resultat før skatt | 7 033 281 | 3 258 807 | −284 473 | |
| Årsresultat | 5 482 502 | 2 541 484 | −221 941 | |
| Sum eiendeler | 11 579 924 | 5 881 544 | 1 576 388 | |
| Egenkapital | 626 473 | 543 971 | −197 512 | |
| Gjeld | 10 953 451 | 5 337 573 | 1 773 901 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 25 074 050 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 18 052 709 NOK |
| Driftsresultat | 7 021 341 NOK |
| Sum finansinntekter | 28 475 NOK |
| Sum finanskostnader | 16 535 NOK |
| Netto finans | 11 940 NOK |
| Resultat før skatt | 7 033 281 NOK |
| Årsresultat | 5 482 502 NOK |
| Sum anleggsmidler | 83 672 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 11 496 252 NOK |
| Sum eiendeler | 11 579 924 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 596 473 NOK |
| Sum egenkapital | 626 473 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 10 953 451 NOK |
| Sum gjeld | 10 953 451 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 579 924 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 13 616 292 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 10 355 927 NOK |
| Driftsresultat | 3 260 365 NOK |
| Sum finanskostnader | 1 558 NOK |
| Netto finans | −1 558 NOK |
| Resultat før skatt | 3 258 807 NOK |
| Årsresultat | 2 541 484 NOK |
| Sum anleggsmidler | 172 975 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 5 708 570 NOK |
| Sum eiendeler | 5 881 544 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 513 971 NOK |
| Sum egenkapital | 543 971 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 5 332 497 NOK |
| Langsiktig gjeld | 5 076 NOK |
| Sum gjeld | 5 337 573 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 881 544 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 1 654 363 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 938 836 NOK |
| Driftsresultat | −284 473 NOK |
| Resultat før skatt | −284 473 NOK |
| Årsresultat | −221 941 NOK |
| Sum anleggsmidler | 215 094 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 1 361 295 NOK |
| Sum eiendeler | 1 576 388 NOK |
| Innskutt egenkapital | 24 430 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −221 942 NOK |
| Sum egenkapital | −197 512 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 1 773 901 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 1 773 901 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 576 388 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | 84,1 % | 723,1 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | 28 % | 23,9 % | −17,2 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | 28,1 % | 23,9 % | −17,2 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 5,4 % | 9,2 % | −12,5 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 1,05 | 1,07 | 0,77 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 17,48 | 9,81 | −8,98 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | 60,9 % | 55,4 % | – |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 875,1 % | 467,2 % | 112,4 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER AS
SANDNES · 18 ansatte
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| RESPIRARE ACCOUNTING STAVANGER ASRegnskapsføring og bokføring | 930 212 229 | SANDNES | 18 |
Registerdata
Hentet fra Brønnøysundregistrenes offisielle endringslogg. Hver linje viser hva som ble endret, forrige verdi, ny verdi og når endringen skjedde.
14. oktober 2026 kl. 00:06
Antall ansatte
Før: 17
Etter: 18
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 05:58
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 05:58
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 05:58
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 05:57
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 05:58
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 05:58
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.