Likviditet
Svak0,67
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 930 579 939 · Aksjeselskap · Konkurs · Haråsvegen 47, 4160, FINNØY · STAVANGER · 46.640 – Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
GUL ENERGI AS er et aksjeselskap registrert i STAVANGER siden 2022. Organisasjonsnummeret er 930 579 939, og virksomheten er registrert innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers (næringskode 46.640). Virksomheten er registrert som konkurs. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2024, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 00:12
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2024) og registerdata.
0,67
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−39 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
−108,9 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
⚠ Registrert konkurs
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers(hovednæring)
G Varehandel › 46 Agentur- og engroshandel, unntatt med motorvogner › 46.6 Engroshandel med andre maskiner og annet utstyr › 46.64 Engroshandel med maskiner og utstyr til tekstilproduksjon
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Engroshandel med maskiner til tekstilindustrien og sy- og strikkemaskiner. Engroshandel med roboter for produksjonslinjer. Engroshandel med maskiner til mat-, drikkevare- og tobakksindustrien. Engroshandel med transportutstyr som f.eks. lokomotiver, vogner, unntatt motorvogner, motorsykler og sykler. Engroshandel med skip og båter. Engroshandel med pansrede kjøretøy. Engroshandel med luftfartøy, droner og ubemannede luftfartøysystemer. Engroshandel med utstyr til fiskeoppdrett. Engroshandel med attraksjoner til fornøyelses- og temaparker slik som mekaniske karuseller og berg-og-dal-baner. Engroshandel med utstyr til frisører, treningssentre, solarier og skjønnhetssalonger. Engroshandel med teknologisk utstyr til arrangementer, messer og utstillinger. Engroshandel med maskiner ikke klassifisert andre steder til bruk i industri, handel og navigasjon og andre tjenester. Engroshandel med andre elektriske varer slik som elektriske motorer, transformatorer. Engroshandel med batterier og akkumulatorer til husholdningsbruk. Engroshandel med ledninger og brytere og annet installasjonsutstyr. Engroshandel med solcellepaneler. Engroshandel med våpen, våpensystemer og ammunisjon. Engroshandel med pallbokser. Engroshandel med reservoarer, tanker, kar og lignende beholdere med en kapasitet større enn 300 liter av plast for bruk i industri. Omfatter også: Engroshandel med måleinstrumenter og -utstyr. Engroshandel med maskiner til additiv tilvirkning (3D-skrivere mv.). Ekskluderer: Engroshandel med symaskiner til bruk i husholdningen grupperes under 46.43 Engroshandel med elektriske husholdningsapparater. Engroshandel med medisinsk utstyr som ikke er til bruk i husholdningen grupperes under 46.46 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varer. Engroshandel med fritidsbåter grupperes under 46.49 Engroshandel med andre husholdningsvarer. Engroshandel med sykler grupperes under 46.49 Engroshandel med andre husholdningsvarer. Engroshandel med maskiner til bruk i gruvedrift, olje- og gassutvinning, bygge- og anleggsvirksomhet grupperes under 46.63 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet. Engroshandel med motorkjøretøy, gjelder også tilhengere og campingvogner, grupperes under 46.71 Engroshandel med motorvogner. Engroshandel med deler til motorkjøretøy grupperes under 46.72 Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner. Engroshandel med batterier og akkumulatorer til motorkjøretøy grupperes under 46.72 Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner. Engroshandel med motorsykler grupperes under 46.73 Engroshandel med motorsykler og tilhørende deler og utstyr. Engroshandel med stillaser grupperes under 46.83 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Vedlikehold og reparasjon av motorvogner grupperes under 95.31 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Vedlikehold og reparasjon av motorsykler grupperes under 95.32 Reparasjon og vedlikehold av motorsykler.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Import/grossistvirksomhet. Salg av løsninger for produksjon av energi. Montering og service for solgte løsninger.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2024 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
0,67
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−39 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
−108,9 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2024 | 2023 | 2022 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 30 425 | 47 000 | – | |
| Driftsresultat | −11 852 | −179 000 | – | |
| Resultat før skatt | −11 978 | −181 000 | 0 | |
| Årsresultat | −34 921 | −181 000 | 0 | |
| Sum eiendeler | 73 353 | 476 000 | 100 000 | |
| Egenkapital | −79 874 | 226 000 | 100 000 | |
| Gjeld | 153 227 | 250 000 | 0 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 30 425 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 42 277 NOK |
| Driftsresultat | −11 852 NOK |
| Sum finansinntekter | 0 NOK |
| Sum finanskostnader | 126 NOK |
| Netto finans | −126 NOK |
| Resultat før skatt | −11 978 NOK |
| Årsresultat | −34 921 NOK |
| Sum anleggsmidler | 30 131 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 43 222 NOK |
| Sum eiendeler | 73 353 NOK |
| Innskutt egenkapital | 88 860 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −168 734 NOK |
| Sum egenkapital | −79 874 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 64 257 NOK |
| Langsiktig gjeld | 88 970 NOK |
| Sum gjeld | 153 227 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 73 353 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 47 000 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 226 000 NOK |
| Driftsresultat | −179 000 NOK |
| Sum finanskostnader | 2 000 NOK |
| Netto finans | −2 000 NOK |
| Resultat før skatt | −181 000 NOK |
| Årsresultat | −181 000 NOK |
| Sum anleggsmidler | 107 000 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 369 000 NOK |
| Sum eiendeler | 476 000 NOK |
| Innskutt egenkapital | 100 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 126 000 NOK |
| Sum egenkapital | 226 000 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 161 000 NOK |
| Langsiktig gjeld | 89 000 NOK |
| Sum gjeld | 250 000 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 476 000 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2022-01-01 til 2022-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Resultat før skatt | 0 NOK |
|---|---|
| Årsresultat | 0 NOK |
| Sum anleggsmidler | 0 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 100 000 NOK |
| Sum eiendeler | 100 000 NOK |
| Innskutt egenkapital | 100 000 NOK |
|---|---|
| Sum egenkapital | 100 000 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 0 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 100 000 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | −35,3 % | – | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | −39 % | −380,9 % | – |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | −39,4 % | −385,1 % | – |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | −108,9 % | 47,5 % | 100 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 0,67 | 2,29 | – |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | −1,92 | 1,11 | 0 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | −16,2 % | −37,6 % | – |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 43,7 % | −80,1 % | 0 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
GUL ENERGI AS
FINNØY
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| GUL ENERGI ASEngroshandel med maskiner og utstyr ellers | 930 616 710 | FINNØY | – |
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Registrerte endringer
Vi viser endringer fra Brønnøysundregistrenes endringslogg fra neste registrerte endring.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 00:12
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 00:12
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 00:12
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 00:12
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 00:12
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 00:12
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.