Likviditet
Sterk2,46
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 952 090 275 · Boligbyggelag · Aktiv · Zetlitzveien 2, 4017, STAVANGER · STAVANGER · 68.120 – Utvikling og salg av byggeprosjekter
BATE BOLIGBYGGELAG er en boligbyggelag registrert i STAVANGER siden 1946. Organisasjonsnummeret er 952 090 275, og virksomheten er registrert innen utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Virksomheten er registrert som aktiv og har 94 registrerte ansatte. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 15:57
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
2,46
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
5,2 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
65,6 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Bransje
Utvikling og salg av byggeprosjekter(hovednæring)
M Eiendomsvirksomhet › 68 Eiendomsvirksomhet › 68.1 Eiendomsvirksomhet tilknyttet egen fast eiendom og utvikling av byggeprosjekter › 68.12 Utvikling og salg av byggeprosjekter
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Utvikling av byggeprosjekter for egne boliger og andre bygninger som ikke brukes til beboelse eller utvikling av andre anlegg ved å samle de økonomiske, tekniske og fysiske midlene som skal til for å gjennomføre byggeprosjektene for senere salg. Deling av fast eiendom i parseller og i tillegg utførelse av forberedende arbeid på eiendommen for klargjøring til bygging for senere salg. Omfatter også: Videreutvikling av byggeprosjekter for egne boliger og andre bygninger som ikke brukes til beboelse eller videreutvikling av andre anlegg for å gjennomføre byggeprosjektene for senere salg. Boligbyggelag. Ekskluderer: Bygging av boliger og andre bygninger som ikke brukes til beboelse grupperes under næring 41 Oppføring av bygninger. Fullstendig ombygging eller renovering av eksisterende boliger eller andre bygg som involverer flere spesialiserte byggeaktiviteter grupperes under næring 41 Oppføring av bygninger. Maling og glassarbeid som del av vedlikehold grupperes under 43.34 Maler- og glassarbeid. Anleggsarbeid på eiendommen for klargjøring til bygging og tilhørende byggingsarbeid grupperes under næringshovedområde F Bygge- og anleggsvirksomhet. Utvikling av byggeprosjekter for egen regning, dvs. for senere utleie av eiendom, grupperes under 68.20 Utleie av egen eller leid fast eiendom. Arkitektvirksomhet og byggeteknisk konsulentvirksomhet grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet. Levering av prosjektledelsestjenester innenfor arkitektvirksomhet eller ingeniørvirksomhet for byggeprosjekter grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Boligbyggelag.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
6 lagrede år
2,46
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
5,2 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
65,6 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2025 | 2024 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 319 034 316 | 159 359 793 | 147 757 143 | |
| Driftsresultat | 16 733 447 | 4 495 699 | 2 671 449 | |
| Resultat før skatt | 31 430 885 | 15 705 197 | 14 515 706 | |
| Årsresultat | 25 683 713 | 12 114 658 | 11 522 482 | |
| Sum eiendeler | 677 906 030 | 291 526 188 | 272 994 875 | |
| Egenkapital | 444 674 616 | 247 783 113 | 234 282 603 | |
| Gjeld | 233 231 415 | 43 743 074 | 38 712 273 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 319 034 316 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 302 300 869 NOK |
| Driftsresultat | 16 733 447 NOK |
| Sum finansinntekter | 22 466 534 NOK |
| Sum finanskostnader | 7 769 096 NOK |
| Netto finans | 14 697 438 NOK |
| Resultat før skatt | 31 430 885 NOK |
| Årsresultat | 25 683 713 NOK |
| Sum anleggsmidler | 178 335 179 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 499 570 851 NOK |
| Sum eiendeler | 677 906 030 NOK |
| Innskutt egenkapital | 24 327 250 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 420 347 366 NOK |
| Sum egenkapital | 444 674 616 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 202 756 239 NOK |
| Langsiktig gjeld | 30 475 176 NOK |
| Sum gjeld | 233 231 415 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 677 906 031 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 159 359 793 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 154 864 094 NOK |
| Driftsresultat | 4 495 699 NOK |
| Sum finansinntekter | 13 483 091 NOK |
| Sum finanskostnader | 2 273 593 NOK |
| Netto finans | 11 209 498 NOK |
| Resultat før skatt | 15 705 197 NOK |
| Årsresultat | 12 114 658 NOK |
| Sum anleggsmidler | 211 941 816 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 79 584 372 NOK |
| Sum eiendeler | 291 526 188 NOK |
| Innskutt egenkapital | 24 327 250 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 223 455 863 NOK |
| Sum egenkapital | 247 783 113 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 42 767 292 NOK |
| Langsiktig gjeld | 975 782 NOK |
| Sum gjeld | 43 743 074 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 291 526 187 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 147 757 143 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 145 085 694 NOK |
| Driftsresultat | 2 671 449 NOK |
| Sum finansinntekter | 12 091 313 NOK |
| Sum finanskostnader | 247 056 NOK |
| Netto finans | 11 844 257 NOK |
| Resultat før skatt | 14 515 706 NOK |
| Årsresultat | 11 522 482 NOK |
| Sum anleggsmidler | 157 807 979 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 115 186 896 NOK |
| Sum eiendeler | 272 994 875 NOK |
| Innskutt egenkapital | 22 941 400 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 211 341 203 NOK |
| Sum egenkapital | 234 282 603 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 37 228 218 NOK |
| Langsiktig gjeld | 1 484 055 NOK |
| Sum gjeld | 38 712 273 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 272 994 876 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 220 450 806 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 215 191 388 NOK |
| Driftsresultat | 5 259 418 NOK |
| Sum finansinntekter | 4 599 530 NOK |
| Sum finanskostnader | 4 897 534 NOK |
| Netto finans | −298 004 NOK |
| Resultat før skatt | 4 961 414 NOK |
| Årsresultat | −2 977 907 NOK |
| Sum anleggsmidler | 164 948 013 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 319 981 895 NOK |
| Sum eiendeler | 484 929 908 NOK |
| Innskutt egenkapital | 22 941 400 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 394 663 652 NOK |
| Sum egenkapital | 417 605 052 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 49 921 256 NOK |
| Langsiktig gjeld | 17 403 600 NOK |
| Sum gjeld | 67 324 856 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 484 929 908 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 144 186 096 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 145 300 242 NOK |
| Driftsresultat | −1 114 147 NOK |
| Sum finansinntekter | 10 545 835 NOK |
| Sum finanskostnader | 1 926 352 NOK |
| Netto finans | 8 619 484 NOK |
| Resultat før skatt | 7 505 337 NOK |
| Årsresultat | 5 218 276 NOK |
| Sum anleggsmidler | 148 462 590 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 100 596 349 NOK |
| Sum eiendeler | 249 058 938 NOK |
| Innskutt egenkapital | 21 799 900 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 199 818 721 NOK |
| Sum egenkapital | 221 618 620 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 26 591 556 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 27 440 318 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 249 058 938 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 210 819 447 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 226 093 409 NOK |
| Driftsresultat | −15 273 962 NOK |
| Sum finansinntekter | 15 255 950 NOK |
| Sum finanskostnader | 19 949 505 NOK |
| Netto finans | −4 693 555 NOK |
| Resultat før skatt | −19 967 516 NOK |
| Årsresultat | −16 798 880 NOK |
| Sum anleggsmidler | 173 198 912 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 301 073 988 NOK |
| Sum eiendeler | 474 272 901 NOK |
| Innskutt egenkapital | 21 799 900 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 397 641 564 NOK |
| Sum egenkapital | 419 441 463 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 47 747 438 NOK |
| Langsiktig gjeld | 7 084 000 NOK |
| Sum gjeld | 54 831 438 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 474 272 901 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2025 | 2024 | 2024 | 2023 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | – | 7,9 % | – | – | – | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | 5,2 % | 2,8 % | 1,8 % | 2,4 % | −0,8 % | −7,2 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | 9,9 % | 9,9 % | 9,8 % | 2,3 % | 5,2 % | −9,5 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 65,6 % | 85 % | 85,8 % | 86,1 % | 89 % | 88,4 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 2,46 | 1,86 | 3,09 | 6,41 | 3,78 | 6,31 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 0,52 | 0,18 | 0,17 | 0,16 | 0,12 | 0,13 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | 5,8 % | 6,2 % | 5,4 % | 2 % | 3,8 % | −0 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 5,8 % | 4,9 % | 4,9 % | −0,7 % | 2,4 % | −4 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
BATE BOLIGBYGGELAG
STAVANGER · 94 ansatte
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| BATE BOLIGBYGGELAGUtvikling og salg av byggeprosjekter | 971 772 468 | STAVANGER | 94 |
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Registrerte endringer
Vi viser endringer fra Brønnøysundregistrenes endringslogg fra neste registrerte endring.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:57
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:57
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:57
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:57
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:57
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 15:57
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.