Likviditet
Følg med1,11
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 964 102 651 · Aksjeselskap · Aktiv · Svaddevegen 119, 3660, RJUKAN · TINN · 20.130 – Produksjon av andre uorganiske kjemiske råvarer
NOURYON PULP AND PERFORMANCE CHEMICALS NORWAY AS er et aksjeselskap registrert i TINN siden 1992. Organisasjonsnummeret er 964 102 651, og virksomheten er registrert innen produksjon av andre uorganiske kjemiske råvarer (næringskode 20.130). Virksomheten er registrert som aktiv og har 14 registrerte ansatte. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 06:50
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
1,11
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
13 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
59,4 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Produksjon av andre uorganiske kjemiske råvarer(hovednæring)
C Industri › 20 Produksjon av kjemikalier og kjemiske produkter › 20.1 Produksjon av kjemiske råvarer, gjødsel og nitrogenforbindelser, basisplast og syntetisk gummi › 20.13 Produksjon av andre uorganiske kjemiske råvarer
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Inkluderer: Omfatter produksjon av kjemikalier ved hjelp av grunnleggende prosesser. (Produktene som framkommer ved disse prosessene er vanligvis separate kjemiske elementer eller separate kjemiskdefinerte forbindelser); kjemiske elementer (unntatt industrigasser og basismetaller), uorganiske syrer (unntatt salpetersyre), baser, lut og andre uorganiske baser (unntatt ammoniakk), og andre uorganiske forbindelser, røsting av svovelkis og produksjon av destillert vann Inkluderer også: Omfatter også berikelse av uran- og thoriummalm Ekskluderer: Produksjon av industrigasser grupperes under: 20.11 Produksjon av industrigasser. Produksjon av kvelstoffgjødning og nitrogenforbindelser grupperes under: 20.15 Produksjon av gjødsel, nitrogenforbindelser og vekstjord. Produksjon av ammoniakk grupperes under: 20.15 Produksjon av gjødsel, nitrogenforbindelser og vekstjord. Produksjon av ammoniumklorid grupperes under: 20.15 Produksjon av gjødsel, nitrogenforbindelser og vekstjord. Produksjon av nitriter og nitrater av kalium grupperes under: 20.15 Produksjon av gjødsel, nitrogenforbindelser og vekstjord. Produksjon av ammoniumkarbonater grupperes under: 20.15 Produksjon av gjødsel, nitrogenforbindelser og vekstjord. Produksjon av aromatisk destillert vann grupperes under: 20.53 Produksjon av eteriske oljer. Produksjon av basismetaller grupperes under næring: 24 Produksjon av metaller
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Selskapet driver industri og forretningsvirksomhet, herunder investering og deltagelse i andre selskaper.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
1,11
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
13 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
59,4 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 36 809 607 | 32 644 463 | 34 859 688 | |
| Driftsresultat | 4 789 686 | 872 542 | 3 100 154 | |
| Resultat før skatt | 5 440 170 | 2 200 781 | 4 046 901 | |
| Årsresultat | 5 347 928 | 2 630 826 | 2 999 701 | |
| Sum eiendeler | 66 433 367 | 61 378 112 | 74 110 282 | |
| Egenkapital | 39 464 651 | 34 475 672 | 53 947 505 | |
| Gjeld | 26 968 717 | 26 902 440 | 20 162 777 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 36 809 607 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 32 019 921 NOK |
| Driftsresultat | 4 789 686 NOK |
| Sum finansinntekter | 771 339 NOK |
| Sum finanskostnader | 120 855 NOK |
| Netto finans | 650 484 NOK |
| Resultat før skatt | 5 440 170 NOK |
| Årsresultat | 5 347 928 NOK |
| Sum anleggsmidler | 38 363 719 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 28 069 648 NOK |
| Sum eiendeler | 66 433 367 NOK |
| Innskutt egenkapital | 31 670 318 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 7 794 333 NOK |
| Sum egenkapital | 39 464 651 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 25 388 717 NOK |
| Langsiktig gjeld | 1 580 000 NOK |
| Sum gjeld | 26 968 717 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 66 433 368 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 32 644 463 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 31 771 921 NOK |
| Driftsresultat | 872 542 NOK |
| Sum finansinntekter | 1 496 450 NOK |
| Sum finanskostnader | 168 211 NOK |
| Netto finans | 1 328 239 NOK |
| Resultat før skatt | 2 200 781 NOK |
| Årsresultat | 2 630 826 NOK |
| Sum anleggsmidler | 39 885 139 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 21 492 973 NOK |
| Sum eiendeler | 61 378 112 NOK |
| Innskutt egenkapital | 31 670 318 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 2 805 354 NOK |
| Sum egenkapital | 34 475 672 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 25 071 440 NOK |
| Langsiktig gjeld | 1 831 000 NOK |
| Sum gjeld | 26 902 440 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 61 378 112 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 34 859 688 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 31 759 534 NOK |
| Driftsresultat | 3 100 154 NOK |
| Sum finansinntekter | 1 077 706 NOK |
| Sum finanskostnader | 130 959 NOK |
| Netto finans | 946 747 NOK |
| Resultat før skatt | 4 046 901 NOK |
| Årsresultat | 2 999 701 NOK |
| Sum anleggsmidler | 31 274 082 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 42 836 200 NOK |
| Sum eiendeler | 74 110 282 NOK |
| Innskutt egenkapital | 31 670 326 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 22 277 179 NOK |
| Sum egenkapital | 53 947 505 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 18 108 777 NOK |
| Langsiktig gjeld | 2 054 000 NOK |
| Sum gjeld | 20 162 777 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 74 110 282 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | 12,8 % | −6,4 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | 13 % | 2,7 % | 8,9 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | 14,8 % | 6,7 % | 11,6 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 59,4 % | 56,2 % | 72,8 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 1,11 | 0,86 | 2,37 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 0,68 | 0,78 | 0,37 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | 8,4 % | 3,9 % | 5,6 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 13,6 % | 7,6 % | 5,6 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
NOURYON PULP AND PERFORMANCE CHEMICALS NORWAY AS
RJUKAN · 14 ansatte
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| NOURYON PULP AND PERFORMANCE CHEMICALS NORWAY ASProduksjon av andre uorganiske kjemiske råvarer | 972 027 421 | RJUKAN | 14 |
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Registrerte endringer
Vi viser endringer fra Brønnøysundregistrenes endringslogg fra neste registrerte endring.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:50
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:50
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:50
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:50
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:50
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 06:50
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.