Likviditet
Følg med1,02
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 983 830 196 · Aksjeselskap · Konkurs · Øvre Flatåsveg 12, 7079, FLATÅSEN · TRONDHEIM · 41.000 – Oppføring av bygninger
RUTA ENTREPRENØR AS er et aksjeselskap registrert i TRONDHEIM siden 2001. Organisasjonsnummeret er 983 830 196, og virksomheten er registrert innen oppføring av bygninger (næringskode 41.000). Virksomheten er registrert som konkurs. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 7. november 2026 kl. 14:09
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
1,02
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−5,7 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
9,2 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
⚠ Registrert konkurs
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Oppføring av bygninger(hovednæring)
F Bygge- og anleggsvirksomhet › 41 Oppføring av bygninger › 41.0 Oppføring av bygninger › 41.00 Oppføring av bygninger
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Bygging av fullstendige bolig- eller næringsbygg, samt tilbygging, påbygging og ombygging. Det er mulig å sette bort deler av eller hele byggeprosessen til underentreprenør. Hvis bare spesialiserte deler av byggeprosessen blir utført, klassifiseres aktiviteten i næring 43. Oppføring av alle typer bygninger; boligbygg, bygninger for industriproduksjon, f.eks. fabrikker og verksteder, sykehus, skoler og kontorbygninger, hoteller, butikker, kjøpesentre og restauranter, bygninger på flyplasser, innendørs idrettsanlegg, parkeringshus, herunder underjordiske parkeringshus, lagerbygninger, religiøse bygninger. Oppføring av prefabrikkerte bygninger som krever montering på stedet. Omfatter også: Fullstendig ombygging eller renovering av eksisterende bolig- eller næringsbygg som krever flere spesialiserte byggeaktiviteter. Bygging av bygg som holdes oppe av lufttrykk, f.eks. luftkupler (air domes). Ekskluderer: Bygging av industrianlegg, bortsett fra bygninger, grupperes under 42.99 Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted. Utvikling av byggeprosjekter grupperes under 68.12 Utvikling og salg av byggeprosjekter. Arkitekt- og ingeniøraktiviteter grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet. Prosjektledelse for byggevirksomhet grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Bygg- og anleggsvirksomhet, mannskapsutleie, prosjektutvikling, kjøp og salg av boliger og dertil hørende virksomhet. Deltakelse i andre foretak v/ oppkjøp, salg og styrearbeid.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
1,02
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−5,7 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
9,2 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 803 348 758 | 1 852 533 415 | 1 325 307 030 | |
| Driftsresultat | −102 827 376 | 24 165 411 | 15 373 066 | |
| Resultat før skatt | −108 029 242 | 23 058 015 | 14 462 038 | |
| Årsresultat | −84 336 903 | 19 531 503 | 11 262 895 | |
| Sum eiendeler | 740 409 518 | 849 331 643 | 671 875 068 | |
| Egenkapital | 68 251 922 | 97 588 825 | 78 057 322 | |
| Gjeld | 672 157 596 | 751 742 818 | 593 817 746 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 1 803 348 758 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 906 176 134 NOK |
| Driftsresultat | −102 827 376 NOK |
| Sum finansinntekter | 1 445 614 NOK |
| Sum finanskostnader | 6 647 480 NOK |
| Netto finans | −5 201 866 NOK |
| Resultat før skatt | −108 029 242 NOK |
| Årsresultat | −84 336 903 NOK |
| Sum anleggsmidler | 61 186 142 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 679 223 376 NOK |
| Sum eiendeler | 740 409 518 NOK |
| Innskutt egenkapital | 58 850 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 9 401 922 NOK |
| Sum egenkapital | 68 251 922 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 666 907 596 NOK |
| Langsiktig gjeld | 5 250 000 NOK |
| Sum gjeld | 672 157 596 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 740 409 518 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 1 852 533 415 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 828 368 004 NOK |
| Driftsresultat | 24 165 411 NOK |
| Sum finansinntekter | 2 293 644 NOK |
| Sum finanskostnader | 3 401 040 NOK |
| Netto finans | −1 107 396 NOK |
| Resultat før skatt | 23 058 015 NOK |
| Årsresultat | 19 531 503 NOK |
| Sum anleggsmidler | 29 513 207 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 819 818 436 NOK |
| Sum eiendeler | 849 331 643 NOK |
| Innskutt egenkapital | 3 850 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 93 738 825 NOK |
| Sum egenkapital | 97 588 825 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 733 373 465 NOK |
| Langsiktig gjeld | 18 369 353 NOK |
| Sum gjeld | 751 742 818 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 849 331 643 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 1 325 307 030 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 309 933 963 NOK |
| Driftsresultat | 15 373 066 NOK |
| Sum finansinntekter | 1 483 210 NOK |
| Sum finanskostnader | 2 394 238 NOK |
| Netto finans | −911 028 NOK |
| Resultat før skatt | 14 462 038 NOK |
| Årsresultat | 11 262 895 NOK |
| Sum anleggsmidler | 29 019 157 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 642 855 911 NOK |
| Sum eiendeler | 671 875 068 NOK |
| Innskutt egenkapital | 3 850 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 74 207 322 NOK |
| Sum egenkapital | 78 057 322 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 577 961 699 NOK |
| Langsiktig gjeld | 15 856 047 NOK |
| Sum gjeld | 593 817 746 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 671 875 068 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | −2,7 % | 39,8 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | −5,7 % | 1,3 % | 1,2 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | −6 % | 1,2 % | 1,1 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 9,2 % | 11,5 % | 11,6 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 1,02 | 1,12 | 1,11 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 9,85 | 7,7 | 7,61 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | −13,7 % | 3,1 % | 2,5 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | −123,6 % | 20 % | 14,4 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
RUTA ENTREPRENØR AS
SISTRANDA
RUTA ENTREPRENØR AS AVD BRATSBERGVEGEN
TRONDHEIM
RUTA ENTREPRENØR AS AVD FLATÅSEN
FLATÅSEN · 119 ansatte
RUTA ENTREPRENØR AS AVD OSLO
OSLO · 30 ansatte
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| RUTA ENTREPRENØR ASOppføring av bygninger | 920 324 118 | SISTRANDA | – |
| RUTA ENTREPRENØR AS AVD BRATSBERGVEGENOppføring av bygninger | 825 774 572 | TRONDHEIM | – |
| RUTA ENTREPRENØR AS AVD FLATÅSENOppføring av bygninger | 989 642 162 | FLATÅSEN | 119 |
| RUTA ENTREPRENØR AS AVD OSLOOppføring av bygninger | 920 323 952 | OSLO | 30 |
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Registrerte endringer
Vi viser endringer fra Brønnøysundregistrenes endringslogg fra neste registrerte endring.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 7. november 2026 kl. 14:09
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 7. november 2026 kl. 14:09
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 7. november 2026 kl. 14:09
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 7. november 2026 kl. 14:09
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 7. november 2026 kl. 14:09
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 7. november 2026 kl. 14:09
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.