Hopp til innhold
Proffi

APRIIL STAVANGER AS

Org.nr. 945 844 426 · Aksjeselskap · Aktiv · Nykirkebakken 7, 4013, STAVANGER · STAVANGER · 73.110 – Reklamebyråvirksomhet

AktivMVA-registrertForetaksregisteret
Organisasjonsform
AS
Ansatte
17
Etablert
3. november 1987
Kommune
STAVANGER
Næringskode
73.110

APRIIL STAVANGER AS er et aksjeselskap registrert i STAVANGER siden 1987. Organisasjonsnummeret er 945 844 426, og virksomheten er registrert innen reklamebyråvirksomhet (næringskode 73.110). Virksomheten er registrert som aktiv og har 17 registrerte ansatte. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.

Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 5. november 2026 kl. 18:19

Oversikt

Hurtigoversikt

Status og nøkkeltall

Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.

Likviditet

Svak

0,46

Slik vurderes tallet

Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.

Lønnsomhet

Følg med

4,8 %

Slik vurderes tallet

Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.

Soliditet

Svak

7 %

Slik vurderes tallet

Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.

Driftsinntekter
32.0 mill NOK
−7,3 % mot året før
Årsresultat
1.2 mill NOK
Regnskapsår 2025
Egenkapital
500 k NOK
Regnskapsår 2025
Status
Aktiv
Enhetsregisteret
Ansatte
17
Registrert i Enhetsregisteret
Stiftet
3. november 1987
Sted
STAVANGER
Bransje
Reklamebyråvirksomhet
73.110
Offentlige kontrakter
–
Roller
4
Personer og enheter
Målerne er beregnede nøkkeltall med åpne terskler, ikke en kredittvurdering. Alle beløp kommer fra Regnskapsregisteret.

Beregnet av oss

Proffi Risikoindikator

Forhøyet risiko

Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.

Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.

Proffi+

Proffi estimatsverdi

Beregner …

Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.

Utvikling

Omsetning og resultat

OmsetningResultat

Utvikling

Soliditet og lønnsomhet (%)

SoliditetLønnsomhet

Registerdata

Firmainformasjon

Organisasjonsnummer
945 844 426
Organisasjonsform
Aksjeselskap (AS)
Registrert i Enhetsregisteret
19. februar 1995
Stiftelsesdato
3. november 1987
Antall ansatte
17
Målform
Bokmål
Siste innsendte årsregnskap
2025
Slettet
Ikke oppgitt
Nettside
Ikke oppgitt
Konkursdato
Ikke oppgitt

Adresser

Besøks- og postadresse

Forretningsadresse

Nykirkebakken 74013 STAVANGERSTAVANGER kommuneNorge

Postadresse

Ikke registrert

Vis i kart

Bransje

Næring og sektor

  • 73.110

    Reklamebyråvirksomhet(hovednæring)

    M Eiendomsvirksomhet › 73 Annonse- og reklamevirksomhet og markedsundersøkelser › 73.1 Annonse- og reklamevirksomhet › 73.11 Reklamebyråer

    Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →
    Hva omfatter denne næringen?

    Omfatter: Levering av et fullt sett av reklametjenester (dvs. gjennom interne funksjoner eller underleverandører), inkludert rådgivning, kreative tjenester, utarbeidelse av reklamematerialer. Planlegging og organisering av reklame- og markedsføringskampanjer. Plassering av reklame i media. Konseptarbeid med budskapet i reklame. Ledelse av arbeidet med reklamekampanjen. Utarbeidelse og gjennomføring av reklamekampanjer; utarbeidelse og plassering av reklame og planlegging av markedsføringskampanjer gjennom sosiale media i aviser, tidsskrifter, radio, fjernsyn, over internett og andre medier, utarbeidelse og plassering av utendørs reklame, f.eks. på reklametavler, plakater, utstillingsvinduer, innredning i utstillingslokaler, plassering av reklamer på biler og busser, luftreklame (f.eks. bannere som henger etter fly), distribusjon eller leveranse av reklamemateriale eller vareprøver, utforming av stands og boder for utstilling og annen form for visning. Gjennomføring av markedsføringskampanjer og andre reklametjenester; promotering av produkter, salgskampanjer for utvalgte produkter, markedsføring på salgsstedet, uadresserte reklameforsendelser, generell rådgivning innenfor markedsføring, markedsføring via influensere. Ekskluderer: Produksjon av reklamematerialer grupperes under næringshovedområde C Industri, avhengig av typen materiale. Produksjon av boder til bruk på messer og utstillinger og for produktvisninger grupperes under næringshovedområde C Industri, avhengig av typen materiale. Installasjon av boder til bruk på messer og utstillinger grupperes under 43.32 Snekkerarbeid. Publisering av reklamemateriale grupperes under 58.19 Utgivelsesvirksomhet ellers, unntatt utgivelse av programvare. Produksjon av reklamer for fjernsyn og film grupperes under 59.11 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer. Produksjonsaktiviteter tilknyttet kommersielle videoprodukter (inkludert produksjon av videoer for sosiale nettverk) grupperes under 59.11 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer. Publisering av innhold som inkluderer video av f.eks. influensere, bloggere og vloggere grupperes under 59.11 Produksjon av film, video og fjernsynsprogrammer. Produksjon av reklame for radio grupperes under 59.20 Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak. Distribusjon på dataplattformer, herunder nettsider for bloggere og wiki-nettsteder, sosiale nettverkssider og drift av nettspill- og videospillsider, uavhengig av utgivelse av spillene, grupperes under 60.39 Annen virksomhet for distribuering av innhold. Markeds- og opinionsundersøkelser grupperes under 73.20 Markeds- og opinionsundersøkelser. Reklamefotografering grupperes under 74.20 Fotografvirksomhet. Post- og forsendelsestjenester grupperes under 82.10 Kontortjenester. Organisering av messer og utstillinger grupperes under 82.30 Kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet. Reklametjenester med formål om å finansiere virksomhetens hovedaktivitet som kan tilbys gratis, se hovedaktiviteten for virksomheten.

Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)

Vedtektsfestet formål

Drive med konsulentvirksomhet innen markedsføring, herunder reklamevirksomhet, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet.

Registerstatus

Registreringer og status

  • Registrert i Foretaksregisteret
  • Registrert i MVA-registeret
  • Registrert i Frivillighetsregisteret
  • Registrert i Stiftelsesregisteret
  • Konkurs
  • Under avvikling
  • Under tvangsavvikling

Erfaringer

Anmeldelser

Henter anmeldelser …

Skriv en anmeldelse

Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.

Regnskap

Finansiell oversikt

Regnskap og nøkkeltall

Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK

Datagrunnlag

3 lagrede år

Likviditet

Svak

0,46

Slik vurderes tallet

Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.

Lønnsomhet

Følg med

4,8 %

Slik vurderes tallet

Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.

Soliditet

Svak

7 %

Slik vurderes tallet

Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.

Hovedtall og utvikling

Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret

Regnskapspost202520242023Utvikling
Driftsinntekter31 987 44134 511 67231 411 321
Driftsresultat1 542 038675 289−4 756
Resultat før skatt1 607 591729 337−189 421
Årsresultat1 246 739555 608−198 620
Sum eiendeler7 097 0758 503 8498 167 720
Egenkapital500 001500 262505 474
Gjeld6 597 0748 003 5877 662 246
Målerne er beregnede nøkkeltall med åpne terskler. De er ikke en kredittvurdering.

Grafisk analyse

3 regnskapsår (2023–2025)

Driftsinntekter 2025
31 987 441 NOK
Årsresultat 2025
1 246 739 NOK
Omsetningsvekst
−7,3 %

Omsetning og resultat

Beløp i NOK

Driftsmargin

Beregnet av oss, i prosent

Egenkapital og gjeld

Balanse i NOK

Regnskapsregisteret

Årsregnskap 2025

Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.

Resultatregnskap

Sum driftsinntekter31 987 441 NOK
Sum driftskostnader30 445 403 NOK
Driftsresultat1 542 038 NOK
Sum finansinntekter219 900 NOK
Sum finanskostnader154 348 NOK
Netto finans65 553 NOK
Resultat før skatt1 607 591 NOK
Årsresultat1 246 739 NOK

Eiendeler

Sum anleggsmidler4 063 860 NOK
Sum omløpsmidler3 033 215 NOK
Sum eiendeler7 097 075 NOK

Egenkapital og gjeld

Innskutt egenkapital500 000 NOK
Opptjent egenkapital1 NOK
Sum egenkapital500 001 NOK
Kortsiktig gjeld6 597 074 NOK
Sum gjeld6 597 074 NOK
Sum egenkapital og gjeld7 097 075 NOK

Regnskapsregisteret

Årsregnskap 2024

Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.

Resultatregnskap

Sum driftsinntekter34 511 672 NOK
Sum driftskostnader33 836 384 NOK
Driftsresultat675 289 NOK
Sum finansinntekter119 864 NOK
Sum finanskostnader65 816 NOK
Netto finans54 048 NOK
Resultat før skatt729 337 NOK
Årsresultat555 608 NOK

Eiendeler

Sum anleggsmidler3 584 794 NOK
Sum omløpsmidler4 919 055 NOK
Sum eiendeler8 503 849 NOK

Egenkapital og gjeld

Innskutt egenkapital500 000 NOK
Opptjent egenkapital262 NOK
Sum egenkapital500 262 NOK
Kortsiktig gjeld8 003 587 NOK
Langsiktig gjeld0 NOK
Sum gjeld8 003 587 NOK
Sum egenkapital og gjeld8 503 849 NOK

Regnskapsregisteret

Årsregnskap 2023

Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.

Resultatregnskap

Sum driftsinntekter31 411 321 NOK
Sum driftskostnader31 416 076 NOK
Driftsresultat−4 756 NOK
Sum finansinntekter78 297 NOK
Sum finanskostnader262 963 NOK
Netto finans−184 666 NOK
Resultat før skatt−189 421 NOK
Årsresultat−198 620 NOK

Eiendeler

Sum anleggsmidler2 100 113 NOK
Sum omløpsmidler6 067 607 NOK
Sum eiendeler8 167 720 NOK

Egenkapital og gjeld

Innskutt egenkapital500 000 NOK
Opptjent egenkapital5 474 NOK
Sum egenkapital505 474 NOK
Kortsiktig gjeld7 662 246 NOK
Langsiktig gjeld0 NOK
Sum gjeld7 662 246 NOK
Sum egenkapital og gjeld8 167 720 NOK

Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.

Nøkkeltall

Beregnet av oss

Nøkkeltall

Nøkkeltall 202520242023
OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår.−7,3 %9,9 %–
DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter.4,8 %2 %−0 %
ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter.5 %2,1 %−0,6 %
EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler.7 %5,9 %6,2 %
LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld.0,460,610,79
GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital.13,191615,16
Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler.24,8 %9,4 %0,9 %
Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital.249,3 %111,1 %−39,3 %

Om beregningen

Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.

Roller og eiere

Registerdata

Roller

Daglig leder

Styre

Revisor

Regnskapsfører

Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.

Organisasjon

Struktur

Organisasjonsstruktur

Enhetstype
Hovedenhet
Overordnet enhet
Ikke oppgitt
Antall underenheter
1

Oversikt

Strukturkart

APRIIL STAVANGER AS
  • APRIIL STAVANGER AS

    STAVANGER · 17 ansatte

Registerdata

Underenheter

NavnOrg.nr.StedAnsatte
APRIIL STAVANGER ASReklamebyråvirksomhet972 109 126STAVANGER17

Endringer

Registerdata

Endringshistorikk

Hentet fra Brønnøysundregistrenes offisielle endringslogg. Hver linje viser hva som ble endret, forrige verdi, ny verdi og når endringen skjedde.

  1. 17. oktober 2026 kl. 13:55

    Navn

    Før: PRO & CONTRA AS

    Etter: APRIIL STAVANGER AS

Åpne enheten i Enhetsregisteret

Mer om virksomheten

Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.

  • Tjenester og produkter

    Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.

  • Offentlige godkjenninger

    Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.

  • Offentlige kontrakter

    Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.

  • Dokumenter

    Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.

Gjør krav på profilen og legg til tjenester

Åpenhet

Kilder og datakvalitet

  • Firmainformasjon

    Brønnøysundregistrene · Offentlig register

    Sist hentet 5. november 2026 kl. 18:19

    Åpne offisiell kilde
  • Roller

    Brønnøysundregistrene · Offentlig register

    Sist hentet 5. november 2026 kl. 18:19

    Åpne offisiell kilde
  • Regnskap og nøkkeltall

    Regnskapsregisteret · Offentlig register

    Sist hentet 5. november 2026 kl. 18:19

    Åpne offisiell kilde
  • Adresse (verifisert)

    Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register

    Sist hentet 5. november 2026 kl. 18:19

    Åpne offisiell kilde
  • Sentral godkjenning

    Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet

    Sist hentet 5. november 2026 kl. 18:19

    Åpne offisiell kilde
  • Næringsstandard (SN2007)

    Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard

    Sist hentet 5. november 2026 kl. 18:19

    Åpne offisiell kilde

Offentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».

Meld fra om feil

Kilde

Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.

Les om datakildene

Snakk med Proffi

Fra bedriftsdata til nye kunder – vi viser deg hvordan

Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.

Din kontaktinfo