Likviditet
Sterk4,55
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 924 702 648 · Aksjeselskap · Aktiv · v/Alti Forvaltning AS, Øravegen 4, 6650, SURNADAL · SURNADAL · 68.120 – Utvikling og salg av byggeprosjekter
BI UTBYGGERN AS er et aksjeselskap registrert i SURNADAL siden 2019. Organisasjonsnummeret er 924 702 648, og virksomheten er registrert innen utvikling og salg av byggeprosjekter (næringskode 68.120). Virksomheten er registrert som aktiv i Enhetsregisteret. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 20:11
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
4,55
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
99 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
78 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Utvikling og salg av byggeprosjekter(hovednæring)
M Eiendomsvirksomhet › 68 Eiendomsvirksomhet › 68.1 Eiendomsvirksomhet tilknyttet egen fast eiendom og utvikling av byggeprosjekter › 68.12 Utvikling og salg av byggeprosjekter
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Utvikling av byggeprosjekter for egne boliger og andre bygninger som ikke brukes til beboelse eller utvikling av andre anlegg ved å samle de økonomiske, tekniske og fysiske midlene som skal til for å gjennomføre byggeprosjektene for senere salg. Deling av fast eiendom i parseller og i tillegg utførelse av forberedende arbeid på eiendommen for klargjøring til bygging for senere salg. Omfatter også: Videreutvikling av byggeprosjekter for egne boliger og andre bygninger som ikke brukes til beboelse eller videreutvikling av andre anlegg for å gjennomføre byggeprosjektene for senere salg. Boligbyggelag. Ekskluderer: Bygging av boliger og andre bygninger som ikke brukes til beboelse grupperes under næring 41 Oppføring av bygninger. Fullstendig ombygging eller renovering av eksisterende boliger eller andre bygg som involverer flere spesialiserte byggeaktiviteter grupperes under næring 41 Oppføring av bygninger. Maling og glassarbeid som del av vedlikehold grupperes under 43.34 Maler- og glassarbeid. Anleggsarbeid på eiendommen for klargjøring til bygging og tilhørende byggingsarbeid grupperes under næringshovedområde F Bygge- og anleggsvirksomhet. Utvikling av byggeprosjekter for egen regning, dvs. for senere utleie av eiendom, grupperes under 68.20 Utleie av egen eller leid fast eiendom. Arkitektvirksomhet og byggeteknisk konsulentvirksomhet grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet. Levering av prosjektledelsestjenester innenfor arkitektvirksomhet eller ingeniørvirksomhet for byggeprosjekter grupperes under 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper, eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forestå erverv, drift, utleie og utvikling av faste eiendommer og alt som er forbundet med dette.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
4,55
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
99 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
78 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 400 000 | 0 | 0 | |
| Driftsresultat | 1 386 002 | −167 755 | −250 | |
| Resultat før skatt | 1 400 804 | −167 755 | −250 | |
| Årsresultat | 1 147 983 | −167 755 | −250 | |
| Sum eiendeler | 1 187 060 | 1 610 732 | 1 696 137 | |
| Egenkapital | 926 365 | −221 618 | −53 863 | |
| Gjeld | 260 695 | 1 832 350 | 1 750 000 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 1 400 000 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 13 998 NOK |
| Driftsresultat | 1 386 002 NOK |
| Sum finansinntekter | 14 802 NOK |
| Sum finanskostnader | 0 NOK |
| Netto finans | 14 802 NOK |
| Resultat før skatt | 1 400 804 NOK |
| Årsresultat | 1 147 983 NOK |
| Sum anleggsmidler | 0 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 1 187 060 NOK |
| Sum eiendeler | 1 187 060 NOK |
| Innskutt egenkapital | 24 430 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 901 935 NOK |
| Sum egenkapital | 926 365 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 260 695 NOK |
| Sum gjeld | 260 695 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 187 060 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 0 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 167 755 NOK |
| Driftsresultat | −167 755 NOK |
| Sum finansinntekter | 0 NOK |
| Sum finanskostnader | 0 NOK |
| Netto finans | 0 NOK |
| Resultat før skatt | −167 755 NOK |
| Årsresultat | −167 755 NOK |
| Sum anleggsmidler | 1 600 000 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 10 732 NOK |
| Sum eiendeler | 1 610 732 NOK |
| Innskutt egenkapital | 24 430 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −246 048 NOK |
| Sum egenkapital | −221 618 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 37 350 NOK |
| Langsiktig gjeld | 1 795 000 NOK |
| Sum gjeld | 1 832 350 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 610 732 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 0 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 250 NOK |
| Driftsresultat | −250 NOK |
| Sum finansinntekter | 0 NOK |
| Sum finanskostnader | 0 NOK |
| Netto finans | 0 NOK |
| Resultat før skatt | −250 NOK |
| Årsresultat | −250 NOK |
| Sum anleggsmidler | 1 600 000 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 96 137 NOK |
| Sum eiendeler | 1 696 137 NOK |
| Innskutt egenkapital | 24 430 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −78 293 NOK |
| Sum egenkapital | −53 863 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 0 NOK |
| Langsiktig gjeld | 1 750 000 NOK |
| Sum gjeld | 1 750 000 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 696 137 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | 99 % | – | – |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | 100,1 % | – | – |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 78 % | −13,8 % | −3,2 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 4,55 | 0,29 | – |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 0,28 | −8,27 | −32,49 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | 118 % | −10,4 % | −0 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 123,9 % | 75,7 % | 0,5 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Virksomheten har ingen registrerte underenheter i Enhetsregisteret.
Registerdata
Hentet fra Brønnøysundregistrenes offisielle endringslogg. Hver linje viser hva som ble endret, forrige verdi, ny verdi og når endringen skjedde.
28. oktober 2026 kl. 17:40
Navn
Før: HCL EIENDOMSUTVIKLING AS
Etter: BI UTBYGGERN AS
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 20:11
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 20:11
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 20:11
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 20:11
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 20:11
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.