Likviditet
Svak0,35
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 929 529 995 · Aksjeselskap · Aktiv · c/o People Performance AS, Energivegen 20, 4056, TANANGER · SOLA · 72.100 – Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk
BLUELUX AS er et aksjeselskap registrert i SOLA siden 2022. Organisasjonsnummeret er 929 529 995, og virksomheten er registrert innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk (næringskode 72.100). Virksomheten er registrert som aktiv i Enhetsregisteret. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 19:28
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
0,35
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−0,5 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
0,1 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk(hovednæring)
N Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting › 72 Forskning og eksperimentell utvikling › 72.1 Forskning og utviklingsarbeid innen naturvitenskap og teknikk › 72.10 Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk; forskning og utvikling innenfor naturvitenskap, forskning og utvikling innenfor teknikk og teknologi, forskning og utvikling innenfor medisin, helse og veterinærvitenskap, forskning og utvikling innenfor bioteknologi, forskning og utvikling innenfor jordbruk, skogbruk og fiske, tverrfaglig forskning og utvikling, hovedsakelig innenfor naturvitenskap og teknikk. Omfatter også: DNA-sekvensering når formålet er generell forskning på biologiske prosesser. Ekskluderer: DNA-sekvensering for å utelukke eller kurere en spesifikk sykdom grupperes under 86.91 Medisinske laboratorietjenester og bildediagnostikk.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Forskning, utvikling, produksjon og salg av produkter innen laserteknologi, samt salg av produkter og tjenester innen visualiserings- og kamerasystem - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
0,35
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−0,5 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
0,1 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 748 470 | 1 777 019 | 0 | |
| Driftsresultat | −14 263 | 69 814 | −1 480 | |
| Resultat før skatt | 1 263 | 493 | −1 029 | |
| Årsresultat | 1 103 | 493 | −934 | |
| Sum eiendeler | 22 065 964 | 12 378 875 | 8 849 382 | |
| Egenkapital | 30 996 | 29 893 | 5 829 401 | |
| Gjeld | 22 034 968 | 12 348 981 | 3 019 981 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 2 748 470 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 2 762 734 NOK |
| Driftsresultat | −14 263 NOK |
| Sum finansinntekter | 25 009 NOK |
| Sum finanskostnader | 9 483 NOK |
| Netto finans | 15 526 NOK |
| Resultat før skatt | 1 263 NOK |
| Årsresultat | 1 103 NOK |
| Sum anleggsmidler | 19 364 909 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 2 701 056 NOK |
| Sum eiendeler | 22 065 964 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 996 NOK |
| Sum egenkapital | 30 996 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 7 825 255 NOK |
| Sum gjeld | 22 034 968 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 065 964 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 1 777 019 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 707 205 NOK |
| Driftsresultat | 69 814 NOK |
| Sum finansinntekter | 12 703 NOK |
| Sum finanskostnader | 82 025 NOK |
| Netto finans | −69 322 NOK |
| Resultat før skatt | 493 NOK |
| Årsresultat | 493 NOK |
| Sum anleggsmidler | 11 975 219 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 403 656 NOK |
| Sum eiendeler | 12 378 875 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −107 NOK |
| Sum egenkapital | 29 893 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 1 397 560 NOK |
| Langsiktig gjeld | 10 951 421 NOK |
| Sum gjeld | 12 348 981 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 378 875 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 0 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 480 NOK |
| Driftsresultat | −1 480 NOK |
| Sum finansinntekter | 451 NOK |
| Sum finanskostnader | 0 NOK |
| Netto finans | 451 NOK |
| Resultat før skatt | −1 029 NOK |
| Årsresultat | −934 NOK |
| Sum anleggsmidler | 8 843 351 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 6 031 NOK |
| Sum eiendeler | 8 849 382 NOK |
| Innskutt egenkapital | 5 830 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −599 NOK |
| Sum egenkapital | 5 829 401 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 0 NOK |
| Langsiktig gjeld | 3 019 981 NOK |
| Sum gjeld | 3 019 981 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 849 382 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | 54,7 % | – | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | −0,5 % | 3,9 % | – |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | 0 % | 0 % | – |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 0,1 % | 0,2 % | 65,9 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 0,35 | 0,29 | – |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 710,9 | 413,11 | 0,52 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | 0 % | 0,7 % | −0 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 3,6 % | 1,6 % | −0 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
BLUELUX AS
TANANGER
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| BLUELUX ASForskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk | 929 546 326 | TANANGER | – |
Registerdata
Hentet fra Brønnøysundregistrenes offisielle endringslogg. Hver linje viser hva som ble endret, forrige verdi, ny verdi og når endringen skjedde.
6. november 2026 kl. 14:55
Navn
Før: ZERLUX AS
Etter: BLUELUX AS
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:28
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:28
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:28
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:28
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 19:28
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.