Likviditet
Mangler data–
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 929 847 024 · Aksjeselskap · Aktiv · c/o Haugan-AS, Stillaveien 23, 9537, TVERRELVDALEN · ALTA · 33.120 – Reparasjon og vedlikehold av maskiner
HAUGAN-INVEST AS er et aksjeselskap registrert i ALTA siden 2022. Organisasjonsnummeret er 929 847 024, og virksomheten er registrert innen reparasjon og vedlikehold av maskiner (næringskode 33.120). Virksomheten er registrert som aktiv i Enhetsregisteret. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 18:16
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
–
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
–
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
43,9 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Reparasjon og vedlikehold av maskiner(hovednæring)
C Industri › 33 Reparasjon, vedlikehold og installasjon av maskiner og utstyr › 33.1 Reparasjon av metallvarer, maskiner og utstyr › 33.12 Reparasjon av maskiner
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Reparasjon og vedlikehold av industrielle og kommersielle maskiner og utstyr, f.eks. sliping eller installasjon av maskinblader og -sager, eller yte sveise-reparasjonstjenester (f.eks. sveising av biler og generell sveising), reparasjon av landbruksmaskiner og andre tunge maskiner og industrimaskiner og -utstyr (f.eks. gaffeltrucker og annet materialhåndteringsutstyr, verktøymaskiner, kommersielt kjøleutstyr, utstyr til byggevirksomhet og maskiner til bergverksdrift), herunder maskiner og utstyr i næring 28. Reparasjon og vedlikehold av motorer, unntatt motorer til motorkjøretøy, skip, båter og luftfartøy. Reparasjon og vedlikehold av motorer for bruk i jernbanevirksomhet. Reparasjon og vedlikehold av pumper, kompressorer og tilhørende utstyr. Reparasjon og vedlikehold av hydrauliske maskiner. Reparasjon av ventiler. Reparasjon av tannhjulsutvekslinger og drivelementer. Reparasjon og vedlikehold av industrielle prosesseovner. Reparasjon og vedlikehold av løfte- og håndteringsutstyr. Reparasjon og vedlikehold av industrielt kjøleutstyr og industrielt luftrensningsutstyr. Reparasjon og vedlikehold av kommersielle maskiner til generelle formål. Reparasjon av motordrevet håndverktøy. Reparasjon og vedlikehold av maskinverktøy til metallskjæring og -bearbeiding og tilhørende utstyr. Reparasjon og vedlikehold av annet maskinverktøy. Reparasjon og vedlikehold av jordbruk- og skogbrukstraktorer. Reparasjon og vedlikehold av jordbruks-, skogbruks- og hogstmaskiner. Reparasjon og vedlikehold av maskiner brukt i metallurgivirksomhet. Reparasjon og vedlikehold av maskiner brukt i bergverksdrift, bygge- og anleggsvirksomhet og olje og gassutvinning. Reparasjon og vedlikehold av maskiner til bearbeiding av nærings- og nytelsesmidler. Reparasjon og vedlikehold av maskiner i tekstil- og lærvareindustrien. Reparasjon og vedlikehold av maskiner til papirindustrien. Reparasjon og vedlikehold av maskiner til plast- og gummiindustrien. Reparasjon og vedlikehold av maskiner til andre spesielle formål som er omfattet av næring 28 Produksjon av maskiner og utstyr ikke nevnt annet sted. Reparasjon og vedlikehold av veieutstyr. Reparasjon og vedlikehold av salgsautomater. Reparasjon og vedlikehold av kasseapparater. Reparasjon og vedlikehold av kopieringsmaskiner. Reparasjon av lommekalkulatorer, elektroniske og ikke-elektroniske. Reparasjon av skrivemaskiner. Ekskluderer: Reparasjon og vedlikehold av skips- og båtmotorer på sivile fartøy grupperes under 33.15 Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter. Reparasjon og vedlikehold av motorer på sivile luftfartøy grupperes under 33.16 Reparasjon og vedlikehold av sivile luft- og romfartøy. Reparasjon og vedlikehold av motorer til militære kampkjøretøy, skip, båter, luft- og romfartøy grupperes under 33.18 Reparasjon og vedlikehold av militære stridskjøretøy, skip, båter, luft- og romfartøy. Installasjon, reparasjon og vedlikehold av fyringsanlegg og annet oppvarmingsutstyr grupperes under 43.22 VVS-arbeid. Installasjon, reparasjon og vedlikehold av heiser og rulletrapper grupperes under 43.24 Annet installasjonsarbeid. Reparasjon og vedlikehold av datamaskiner grupperes under 95.10 Reparasjon og vedlikehold av datamaskiner og kommunikasjonsutstyr. Reparasjon og vedlikehold av motorer til motoriserte kjøretøy grupperes under 95.31 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Å investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
–
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
–
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
43,9 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | 0 | – | |
| Driftsresultat | −10 463 | −9 593 | −8 549 | |
| Resultat før skatt | 192 265 | 310 001 | 5 579 | |
| Årsresultat | 192 265 | 310 001 | 5 579 | |
| Sum eiendeler | 1 211 563 | 828 478 | 226 570 | |
| Egenkapital | 532 265 | 340 000 | 30 000 | |
| Gjeld | 679 298 | 488 478 | 196 570 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 0 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 10 463 NOK |
| Driftsresultat | −10 463 NOK |
| Sum finansinntekter | 502 728 NOK |
| Sum finanskostnader | 300 000 NOK |
| Netto finans | 202 728 NOK |
| Resultat før skatt | 192 265 NOK |
| Årsresultat | 192 265 NOK |
| Sum anleggsmidler | 200 000 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 1 011 563 NOK |
| Sum eiendeler | 1 211 563 NOK |
| Innskutt egenkapital | 24 430 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 507 835 NOK |
| Sum egenkapital | 532 265 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 679 298 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 211 563 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 0 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 9 593 NOK |
| Driftsresultat | −9 593 NOK |
| Sum finansinntekter | 319 593 NOK |
| Sum finanskostnader | 0 NOK |
| Netto finans | 319 593 NOK |
| Resultat før skatt | 310 001 NOK |
| Årsresultat | 310 001 NOK |
| Sum anleggsmidler | 500 000 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 328 478 NOK |
| Sum eiendeler | 828 478 NOK |
| Innskutt egenkapital | 24 430 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 315 570 NOK |
| Sum egenkapital | 340 000 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 0 NOK |
| Langsiktig gjeld | 488 478 NOK |
| Sum gjeld | 488 478 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 828 478 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftskostnader | 8 549 NOK |
|---|---|
| Driftsresultat | −8 549 NOK |
| Sum finansinntekter | 14 128 NOK |
| Netto finans | 14 128 NOK |
| Resultat før skatt | 5 579 NOK |
| Årsresultat | 5 579 NOK |
| Sum anleggsmidler | 200 000 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 26 570 NOK |
| Sum eiendeler | 226 570 NOK |
| Innskutt egenkapital | 24 430 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 5 570 NOK |
| Sum egenkapital | 30 000 NOK |
| Langsiktig gjeld | 196 570 NOK |
| Sum gjeld | 196 570 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 226 570 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 43,9 % | 41 % | 13,2 % |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 1,28 | 1,44 | 6,55 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | 40,6 % | 37,4 % | – |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 36,1 % | 91,2 % | 18,6 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Virksomheten har ingen registrerte underenheter i Enhetsregisteret.
Registerdata
Hentet fra Brønnøysundregistrenes offisielle endringslogg. Hver linje viser hva som ble endret, forrige verdi, ny verdi og når endringen skjedde.
14. oktober 2026 kl. 11:35
Navn
Før: O.I.HOLDING AS
Etter: HAUGAN-INVEST AS
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 18:16
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 18:16
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 18:16
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 18:16
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 18:16
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.