Likviditet
Sterk1,65
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 924 775 688 · Aksjeselskap · Aktiv · Nakken 9, 6908, FLORØ · KINN · 71.200 – Teknisk prøving og analyse
KINN SERTIFISERING & VEDLIKEHOLD AS er et aksjeselskap registrert i KINN siden 2020. Organisasjonsnummeret er 924 775 688, og virksomheten er registrert innen teknisk prøving og analyse (næringskode 71.200). Virksomheten er registrert som aktiv i Enhetsregisteret. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 17:11
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
1,65
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
8,9 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
63,8 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Teknisk prøving og analyse(hovednæring)
M Eiendomsvirksomhet › 71 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet, og teknisk prøving og analyse › 71.2 Teknisk prøving og analyse › 71.20 Teknisk prøving og analyse
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Inkluderer: Omfatter fysisk, kjemisk og annen analytisk testing av alle typer materialer og produkter, herunder akustisk testing og vibrasjonstesting, testing av mineralers sammensetning og renhet mv., testing og undersøkelser i forbindelse med næringsmiddelhygiene, herunder veterinærkontroll innenfor næringsmiddelproduksjon, testing av materialers fysiske karakteristikk og prestasjoner som f.eks. styrke, tykkelse, holdbarhet, radioaktivitet mv., egnethet og prestasjonstesting av maskiner som motorer, biler, elektrisk utstyr mv., radiografisk testing av sveising/fuging, analyse, testing og måling av miljøindikatorer: luft- og vannforurensing mv., typegodkjenning av produkter, herunder forbruksvarer, motorkjøretøyer, fly, trykkbeholdere, atomanlegg mv., periodisk sikkerhetstesting av motorkjøretøyer, testing ved hjelp av modeller (av fly, skip, demninger mv.), drift av politilaboratorier; sertifisering og klassifisering Ekskluderer: Testing av animalske prøver grupperes under: 75.00 Veterinærtjenester. Diagnostisk bildedannelse, testing og analyse av medisinske og dentale prøver grupperes under: 86 Helsetjenester
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Sakkyndig kontroll, sertifisering, rådgivning, service og vedlikehold av maskiner og utstyr, salg og utleie av materiell, samt annen virksomhet som naturlig hører sammen med dette, herunder investeringer i og deltakelse i andre selskaper.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
1,65
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
8,9 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
63,8 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 486 396 | 483 020 | 477 450 | |
| Driftsresultat | 43 129 | 107 171 | 120 750 | |
| Resultat før skatt | 43 095 | 107 556 | 120 838 | |
| Årsresultat | 9 102 | 91 773 | 120 838 | |
| Sum eiendeler | 317 868 | 286 456 | 151 015 | |
| Egenkapital | 202 701 | 193 599 | 101 827 | |
| Gjeld | 115 167 | 92 857 | 49 186 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 486 396 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 443 267 NOK |
| Driftsresultat | 43 129 NOK |
| Sum finansinntekter | 0 NOK |
| Sum finanskostnader | 34 NOK |
| Netto finans | −34 NOK |
| Resultat før skatt | 43 095 NOK |
| Årsresultat | 9 102 NOK |
| Sum anleggsmidler | 212 622 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 105 246 NOK |
| Sum eiendeler | 317 868 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 172 701 NOK |
| Sum egenkapital | 202 701 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 63 788 NOK |
| Langsiktig gjeld | 51 379 NOK |
| Sum gjeld | 115 167 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 317 868 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 483 020 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 375 849 NOK |
| Driftsresultat | 107 171 NOK |
| Sum finansinntekter | 470 NOK |
| Sum finanskostnader | 85 NOK |
| Netto finans | 385 NOK |
| Resultat før skatt | 107 556 NOK |
| Årsresultat | 91 773 NOK |
| Sum anleggsmidler | 210 541 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 75 915 NOK |
| Sum eiendeler | 286 456 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 163 599 NOK |
| Sum egenkapital | 193 599 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 42 857 NOK |
| Langsiktig gjeld | 50 000 NOK |
| Sum gjeld | 92 857 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 286 456 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 477 450 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 356 700 NOK |
| Driftsresultat | 120 750 NOK |
| Sum finansinntekter | 112 NOK |
| Sum finanskostnader | 24 NOK |
| Netto finans | 88 NOK |
| Resultat før skatt | 120 838 NOK |
| Årsresultat | 120 838 NOK |
| Sum anleggsmidler | 21 712 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 129 303 NOK |
| Sum eiendeler | 151 015 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 71 827 NOK |
| Sum egenkapital | 101 827 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 49 186 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 49 186 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 151 013 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | 0,7 % | 1,2 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | 8,9 % | 22,2 % | 25,3 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | 8,9 % | 22,3 % | 25,3 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 63,8 % | 67,6 % | 67,4 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 1,65 | 1,77 | 2,63 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 0,57 | 0,48 | 0,48 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | 13,6 % | 37,6 % | 80 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 4,5 % | 47,4 % | 118,7 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
KINN SERTIFISERING & VEDLIKEHOLD AS
FLORØ
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| KINN SERTIFISERING & VEDLIKEHOLD ASTeknisk prøving og analyse | 924 839 449 | FLORØ | – |
Registerdata
Hentet fra Brønnøysundregistrenes offisielle endringslogg. Hver linje viser hva som ble endret, forrige verdi, ny verdi og når endringen skjedde.
14. oktober 2026 kl. 10:55
Navn
Før: NORSK INSPEKSJON AS
Etter: KINN SERTIFISERING & VEDLIKEHOLD AS
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 17:11
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 17:11
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 17:11
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 17:11
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 17:11
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 17:11
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.