Likviditet
Følg med1,07
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 819 392 242 · Aksjeselskap · Aktiv · Nedre Eikervei 8, 3045, DRAMMEN · DRAMMEN · 74.110 – Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
LENIMÉ AS er et aksjeselskap registrert i DRAMMEN siden 2017. Organisasjonsnummeret er 819 392 242, og virksomheten er registrert innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet (næringskode 74.110). Virksomheten er registrert som aktiv i Enhetsregisteret. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 5. november 2026 kl. 20:40
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
1,07
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−12,6 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
7,3 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet(hovednæring)
M Eiendomsvirksomhet › 74 Annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet › 74.1 Spesialisert designvirksomhet › 74.11 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Omfatter: Motedesign innenfor tekstiler, klær, sko, smykker, møbler og andre interiørartikler og motevarer, samt varer til personlig bruk og til bruk i husholdning. Industridesign, også utarbeidet ved bruk av spesialisert programvare, som f.eks. å skape og utvikle design og spesifikasjoner som optimaliserer nytten, verdien og utseendet på produktet, herunder bestemmelse av materialer, oppbygning, form, farge og overflatebehandling av produktet, med utgangspunkt i menneskelige behov, sikkerhet, markedsbehov, bruk og vedlikehold. Ekskluderer: Ingeniørarbeid knyttet til design, dvs. bruk av fysiske lover og prinsipper for ingeniørarbeid i design av maskiner, materialer, instrumenter, konstruksjoner, prosesser og systemer grupperes under 71.12 Teknisk konsulentvirksomhet. Design av datamaskinsystemer for bruk av 3D-printere grupperes under 71.12 Teknisk konsulentvirksomhet.
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Design og produktutvikling av klær og tilbehør for salg i og utenfor Norge og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
1,07
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−12,6 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
7,3 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 717 073 | 7 111 991 | 5 740 248 | |
| Driftsresultat | −722 403 | −885 681 | 944 980 | |
| Resultat før skatt | −1 070 559 | −1 139 870 | 798 350 | |
| Årsresultat | −1 070 559 | −1 139 870 | 798 350 | |
| Sum eiendeler | 6 230 047 | 4 474 020 | 3 802 428 | |
| Egenkapital | 457 294 | −2 472 147 | −1 332 277 | |
| Gjeld | 5 772 753 | 6 946 167 | 5 134 705 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 5 717 073 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 6 439 477 NOK |
| Driftsresultat | −722 403 NOK |
| Sum finansinntekter | 34 936 NOK |
| Sum finanskostnader | 383 091 NOK |
| Netto finans | −348 155 NOK |
| Resultat før skatt | −1 070 559 NOK |
| Årsresultat | −1 070 559 NOK |
| Sum anleggsmidler | 43 125 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 6 186 922 NOK |
| Sum eiendeler | 6 230 047 NOK |
| Innskutt egenkapital | 4 030 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −3 572 706 NOK |
| Sum egenkapital | 457 294 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 5 772 753 NOK |
| Sum gjeld | 5 772 753 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 230 047 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 7 111 991 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 7 997 672 NOK |
| Driftsresultat | −885 681 NOK |
| Sum finansinntekter | 10 871 NOK |
| Sum finanskostnader | 265 060 NOK |
| Netto finans | −254 189 NOK |
| Resultat før skatt | −1 139 870 NOK |
| Årsresultat | −1 139 870 NOK |
| Sum anleggsmidler | 43 125 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 4 430 895 NOK |
| Sum eiendeler | 4 474 020 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −2 502 147 NOK |
| Sum egenkapital | −2 472 147 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 6 946 167 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 6 946 167 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 474 020 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 5 740 248 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 4 795 269 NOK |
| Driftsresultat | 944 980 NOK |
| Sum finansinntekter | 18 928 NOK |
| Sum finanskostnader | 165 557 NOK |
| Netto finans | −146 630 NOK |
| Resultat før skatt | 798 350 NOK |
| Årsresultat | 798 350 NOK |
| Sum anleggsmidler | 43 125 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 3 759 303 NOK |
| Sum eiendeler | 3 802 428 NOK |
| Innskutt egenkapital | 30 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −1 362 277 NOK |
| Sum egenkapital | −1 332 277 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 5 134 705 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 5 134 705 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 802 428 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | −19,6 % | 23,9 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | −12,6 % | −12,5 % | 16,5 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | −18,7 % | −16 % | 13,9 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 7,3 % | −55,3 % | −35 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 1,07 | 0,64 | 0,73 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 12,62 | −2,81 | −3,85 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | −11 % | −19,6 % | 25,3 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | −234,1 % | 46,1 % | −59,9 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
MAKASI
DRAMMEN
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| MAKASIIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet | 819 471 622 | DRAMMEN | – |
Registerdata
Hentet fra Brønnøysundregistrenes offisielle endringslogg. Hver linje viser hva som ble endret, forrige verdi, ny verdi og når endringen skjedde.
26. oktober 2026 kl. 12:49
Navn
Før: DENIM DESTINATION AS
Etter: LENIMÉ AS
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 5. november 2026 kl. 20:40
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 5. november 2026 kl. 20:40
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 5. november 2026 kl. 20:40
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 5. november 2026 kl. 20:40
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 5. november 2026 kl. 20:40
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 5. november 2026 kl. 20:40
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.