Likviditet
Sterk20,85
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 917 992 851 · Aksjeselskap · Aktiv · Sivaksveien 11, 4017, STAVANGER · STAVANGER · 82.300 – Kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet
PHENIX EVENTS AS er et aksjeselskap registrert i STAVANGER siden 2016. Organisasjonsnummeret er 917 992 851, og virksomheten er registrert innen kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet (næringskode 82.300). Virksomheten er registrert som aktiv i Enhetsregisteret. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 23:20
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
20,85
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
–
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
95,2 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet(hovednæring)
N Faglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteyting › 82 Annen forretningsmessig tjenesteyting › 82.3 Kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet › 82.30 Kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Inkluderer: Omfatter organisering, fremme og/eller styring av arrangementer som f.eks. yrkes- og bransjeutstillinger, kongresser, messer, konferanser og møter med eller uten ledelse og formidling av personale til å drive fasilitetene der begivenhetene finner sted
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Planlegge, arrangere og gjennomføre konferanser, kurs, seminarer, messer og andre faglige møteplasser, formidle kompetanse innen blant annet teknologi, kunstig intelligens, sikkerhet og beredskap, samt annet som naturlig hører sammen med dette. Selskapet kan også investere i og delta i andre selskaper.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
20,85
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
–
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
95,2 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | 102 326 | 322 941 | |
| Driftsresultat | −13 828 | −23 374 | −76 195 | |
| Resultat før skatt | −13 819 | −23 349 | −74 336 | |
| Årsresultat | −13 819 | −23 349 | −75 102 | |
| Sum eiendeler | 31 691 | 45 510 | 68 634 | |
| Egenkapital | 30 171 | 43 989 | 67 339 | |
| Gjeld | 1 520 | 1 520 | 1 295 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 0 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 13 828 NOK |
| Driftsresultat | −13 828 NOK |
| Sum finansinntekter | 9 NOK |
| Sum finanskostnader | 0 NOK |
| Netto finans | 9 NOK |
| Resultat før skatt | −13 819 NOK |
| Årsresultat | −13 819 NOK |
| Sum anleggsmidler | 0 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 31 691 NOK |
| Sum eiendeler | 31 691 NOK |
| Innskutt egenkapital | 44 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −13 829 NOK |
| Sum egenkapital | 30 171 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 1 520 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 1 520 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 31 691 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 102 326 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 125 700 NOK |
| Driftsresultat | −23 374 NOK |
| Sum finansinntekter | 25 NOK |
| Sum finanskostnader | 0 NOK |
| Netto finans | 25 NOK |
| Resultat før skatt | −23 349 NOK |
| Årsresultat | −23 349 NOK |
| Sum anleggsmidler | 0 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 45 510 NOK |
| Sum eiendeler | 45 510 NOK |
| Innskutt egenkapital | 44 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −11 NOK |
| Sum egenkapital | 43 989 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 1 520 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 1 520 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 45 509 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 322 941 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 399 136 NOK |
| Driftsresultat | −76 195 NOK |
| Sum finansinntekter | 1 909 NOK |
| Sum finanskostnader | 50 NOK |
| Netto finans | 1 859 NOK |
| Resultat før skatt | −74 336 NOK |
| Årsresultat | −75 102 NOK |
| Sum anleggsmidler | 0 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 68 634 NOK |
| Sum eiendeler | 68 634 NOK |
| Innskutt egenkapital | 44 000 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 23 339 NOK |
| Sum egenkapital | 67 339 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 1 295 NOK |
| Langsiktig gjeld | 0 NOK |
| Sum gjeld | 1 295 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 68 634 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | −100 % | −68,3 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | – | −22,8 % | −23,6 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | – | −22,8 % | −23 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | 95,2 % | 96,7 % | 98,1 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 20,85 | 29,94 | 53 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | 0,05 | 0,03 | 0,02 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | −43,6 % | −51,3 % | −108,2 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | −45,8 % | −53,1 % | −111,5 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
STAVANGER ENERGY CONFERENCE
STAVANGER
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| STAVANGER ENERGY CONFERENCEKongress-, messe- og utstillingsvirksomhet | 918 071 601 | STAVANGER | – |
Registerdata
Hentet fra Brønnøysundregistrenes offisielle endringslogg. Hver linje viser hva som ble endret, forrige verdi, ny verdi og når endringen skjedde.
31. oktober 2026 kl. 11:05
Navn
Før: BLACK PHENIX AS
Etter: PHENIX EVENTS AS
31. oktober 2026 kl. 11:05
Forretningsadresse
Før: Knud Holms gate 5
Etter: Sivaksveien 11
31. oktober 2026 kl. 11:05
Postnummer
Før: 4005
Etter: 4017
31. oktober 2026 kl. 11:05
Nettsted
Før: www.stavangerenergyconference.com
Etter: www.phenixevents.no
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 23:20
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 23:20
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 23:20
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 23:20
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 23:20
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 23:20
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.