Likviditet
Svak0,27
Slik vurderes tallet
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
Org.nr. 923 795 944 · Aksjeselskap · Aktiv · Idrettsvegen 146, 5353, STRAUME · ØYGARDEN · 42.910 – Bygging av havne- og damanlegg
SUBMARA ROV AS er et aksjeselskap registrert i ØYGARDEN siden 2019. Organisasjonsnummeret er 923 795 944, og virksomheten er registrert innen bygging av havne- og damanlegg (næringskode 42.910). Virksomheten er registrert som aktiv og har 15 registrerte ansatte. På denne siden finner du regnskapstall og nøkkeltall til og med 2025, roller og styre og øvrige offentlige registeropplysninger.
Kilde: Brønnøysundregistrene · Sist oppdatert 6. november 2026 kl. 01:05
Hurtigoversikt
Basert på siste innsendte årsregnskap (2025) og registerdata.
0,27
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−21,7 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
−8,7 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Beregnet av oss
⚠ Negativ egenkapital
Basert på status, soliditet, likviditet, lønnsomhet, utvikling og hvor ferskt regnskapet er. Bare offentlige registerdata.
Dette er en veiledende vurdering og ikke en kredittvurdering. Den erstatter ikke egen undersøkelse før avtaleinngåelse.
Proffi+
Beregner …
Veiledende modellestimat basert på offentlige regnskapstall og typiske bransjemultipler. Ikke en takst, verdivurdering eller investeringsråd.
Utvikling
Omsetning og resultat
OmsetningResultat
Utvikling
Soliditet og lønnsomhet (%)
SoliditetLønnsomhet
Registerdata
Adresser
Ikke registrert
Bransje
Bygging av havne- og damanlegg(hovednæring)
F Bygge- og anleggsvirksomhet › 42 Anleggsvirksomhet › 42.9 Bygging av andre anlegg › 42.91 Bygging av havne- og damanlegg
Se bransjen: største selskaper og nøkkeltall →Inkluderer: Omfatter bygging av kanalsystemer, havne- og damanlegg, lystbåthavner (marinaer), sluser mv., diker og demninger Inkluderer også: Omfatter også oppmudring av havne- og kanalsystemer Ekskluderer: Prosjektledelse i forbindelse med anleggsvirksomhet grupperes under: 71.1 Arkitektvirksomhet og teknisk konsulentvirksomhet
Institusjonell sektorkode: Private aksjeselskaper mv. (2100)
Undervannstjenester.
Registerstatus
Erfaringer
Henter anmeldelser …
Du må logge inn med bekreftet e-post for å skrive.
Finansiell oversikt
Regnskapsår 2025 · Beløp i NOK
Datagrunnlag
3 lagrede år
0,27
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld. Under 1,0 er svakt, 1,0–1,5 krever oppmerksomhet og 1,5 eller mer er sterkt.
−21,7 %
Driftsresultat delt på driftsinntekter. Under 0 % er svakt, 0–10 % krever oppmerksomhet og 10 % eller mer er sterkt.
−8,7 %
Egenkapital delt på eiendeler. Under 10 % er svakt, 10–30 % krever oppmerksomhet og 30 % eller mer er sterkt.
Kun innrapporterte beløp fra Regnskapsregisteret
| Regnskapspost | 2025 | 2024 | 2023 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 553 100 | 9 306 937 | 10 217 201 | |
| Driftsresultat | −2 508 918 | 127 451 | 2 292 548 | |
| Resultat før skatt | −2 773 121 | −74 725 | 2 183 671 | |
| Årsresultat | −2 801 251 | −58 348 | 1 680 158 | |
| Sum eiendeler | 6 572 546 | 6 892 810 | 5 854 262 | |
| Egenkapital | −571 557 | 2 229 694 | 2 287 807 | |
| Gjeld | 7 144 103 | 4 663 116 | 3 566 455 |
Grafisk analyse
Beløp i NOK
Beregnet av oss, i prosent
Balanse i NOK
Regnskapsregisteret
Periode 2025-01-01 til 2025-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 11 553 100 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 14 062 019 NOK |
| Driftsresultat | −2 508 918 NOK |
| Sum finansinntekter | 7 996 NOK |
| Sum finanskostnader | 272 198 NOK |
| Netto finans | −264 203 NOK |
| Resultat før skatt | −2 773 121 NOK |
| Årsresultat | −2 801 251 NOK |
| Sum anleggsmidler | 4 681 161 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 1 891 385 NOK |
| Sum eiendeler | 6 572 546 NOK |
| Innskutt egenkapital | 2 184 540 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | −2 756 097 NOK |
| Sum egenkapital | −571 557 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 6 999 120 NOK |
| Langsiktig gjeld | 144 983 NOK |
| Sum gjeld | 7 144 103 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 572 546 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2024-01-01 til 2024-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap.
| Sum driftsinntekter | 9 306 937 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 9 179 486 NOK |
| Driftsresultat | 127 451 NOK |
| Sum finansinntekter | 7 487 NOK |
| Sum finanskostnader | 209 663 NOK |
| Netto finans | −202 176 NOK |
| Resultat før skatt | −74 725 NOK |
| Årsresultat | −58 348 NOK |
| Sum anleggsmidler | 4 107 243 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 2 785 567 NOK |
| Sum eiendeler | 6 892 810 NOK |
| Innskutt egenkapital | 2 184 540 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 45 154 NOK |
| Sum egenkapital | 2 229 694 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 4 461 806 NOK |
| Langsiktig gjeld | 201 310 NOK |
| Sum gjeld | 4 663 116 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 892 810 NOK |
Regnskapsregisteret
Periode 2023-01-01 til 2023-12-31. Valuta NOK. Revidert årsregnskap. Virksomheten har fravalgt revisjon.
| Sum driftsinntekter | 10 217 201 NOK |
|---|---|
| Sum driftskostnader | 7 924 653 NOK |
| Driftsresultat | 2 292 548 NOK |
| Sum finansinntekter | 429 NOK |
| Sum finanskostnader | 109 305 NOK |
| Netto finans | −108 876 NOK |
| Resultat før skatt | 2 183 671 NOK |
| Årsresultat | 1 680 158 NOK |
| Sum anleggsmidler | 3 009 477 NOK |
|---|---|
| Sum omløpsmidler | 2 844 785 NOK |
| Sum eiendeler | 5 854 262 NOK |
| Innskutt egenkapital | 2 184 540 NOK |
|---|---|
| Opptjent egenkapital | 103 267 NOK |
| Sum egenkapital | 2 287 807 NOK |
| Kortsiktig gjeld | 3 309 100 NOK |
| Langsiktig gjeld | 257 355 NOK |
| Sum gjeld | 3 566 455 NOK |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 854 262 NOK |
Kilde: Regnskapsregisteret, Brønnøysundregistrene. Tallene gjengis slik de er innsendt, og historiske år overskrives aldri av nyere innsendinger.
Beregnet av oss
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| OmsetningsvekstEndring i sum driftsinntekter fra forrige regnskapsår. | 24,1 % | −8,9 % | – |
| DriftsmarginDriftsresultat delt på sum driftsinntekter. | −21,7 % | 1,4 % | 22,4 % |
| ResultatgradOrdinært resultat før skatt delt på sum driftsinntekter. | −24 % | −0,8 % | 21,4 % |
| EgenkapitalandelSum egenkapital delt på sum eiendeler. | −8,7 % | 32,3 % | 39,1 % |
| LikviditetsgradSum omløpsmidler delt på sum kortsiktig gjeld. | 0,27 | 0,62 | 0,86 |
| GjeldsgradSum gjeld delt på sum egenkapital. | −12,5 | 2,09 | 1,56 |
| Avkastning på eiendelerOrdinært resultat før skatt pluss finanskostnader, delt på sum eiendeler. | −38,1 % | 2 % | 39,2 % |
| Avkastning på egenkapitalÅrsresultat delt på sum egenkapital. | 490,1 % | −2,6 % | 73,4 % |
Om beregningen
Nøkkeltallene er beregnet av oss (formelversjon v1) fra offentlige regnskapstall i Regnskapsregisteret. Et tall beregnes bare når alle inngangsverdier finnes og nevneren ikke er null. Tallene er ikke en kredittvurdering.
Registerdata
Kilde: Brønnøysundregistrene. Vi viser kun navn og rolle slik registeret publiserer dem – aldri fødselsdato eller privatadresse.
Struktur
Oversikt
SUBMARA ROV AS
STRAUME · 15 ansatte
Registerdata
| Navn | Org.nr. | Sted | Ansatte |
|---|---|---|---|
| SUBMARA ROV ASBygging av havne- og damanlegg | 923 836 799 | STRAUME | 15 |
Registerdata
Hentet fra Brønnøysundregistrenes offisielle endringslogg. Hver linje viser hva som ble endret, forrige verdi, ny verdi og når endringen skjedde.
5. november 2026 kl. 14:25
Forretningsadresse
Før: Nygårdsviken 1
Etter: Idrettsvegen 146
5. november 2026 kl. 14:25
Postnummer
Før: 5165
Etter: 5353
5. november 2026 kl. 14:25
Poststed
Før: LAKSEVÅG
Etter: STRAUME
5. november 2026 kl. 14:25
Kommune
Før: BERGEN
Etter: ØYGARDEN
Dette er ikke registrert ennå. Vi viser aldri konstruerte opplysninger.
Tjenester og produkter
Virksomheten har ikke lagt inn tjenester ennå.
Offentlige godkjenninger
Ikke i DiBKs register for sentral godkjenning.
Offentlige kontrakter
Ingen kunngjøringer funnet i TED der virksomheten er leverandør eller oppdragsgiver.
Dokumenter
Firmaattest og andre dokumenter krever egen avtale med dokumentleverandør.
Åpenhet
Firmainformasjon
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 01:05
Åpne offisiell kildeRoller
Brønnøysundregistrene · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 01:05
Åpne offisiell kildeRegnskap og nøkkeltall
Regnskapsregisteret · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 01:05
Åpne offisiell kildeAdresse (verifisert)
Kartverket – Geonorge adresse-API · Offentlig register
Sist hentet 6. november 2026 kl. 01:05
Åpne offisiell kildeSentral godkjenning
Direktoratet for byggkvalitet (DiBK) · Ingen godkjenning funnet
Sist hentet 6. november 2026 kl. 01:05
Åpne offisiell kildeNæringsstandard (SN2007)
Statistisk sentralbyrå – KLASS · Offisiell standard
Sist hentet 6. november 2026 kl. 01:05
Åpne offisiell kildeOffentlige registerdata oppdateres periodisk og kan ikke endres av virksomheten. Beregnede tall er merket «Beregnet av oss».
Meld fra om feilKilde
Offentlige registerfelter på denne siden kommer fra Enhetsregisteret og kan ikke endres av virksomheten. Egenrapportert innhold merkes separat.
Les om datakildeneSnakk med Proffi
Legg igjen kontaktinfo, så tar en rådgiver kontakt og går gjennom hvordan segmentering, bedriftsprofil og leverandørsøk kan brukes i akkurat din virksomhet.